SZENTMISÉK RENDJE március 11 - 18.

2018. március 16. (péntek) 8:49

Nagyböjt 4. vasárnapja

† Ferenc férjért

† Malvin és Sándor szülők, nagyszülőkért

† Kornélia és László szülőkért, valamint † Zoltán és Bella nagyszülőkért

† szülőkért

László Zsolt Béla temetése (régi)

† István férj, édesapáért

† Gizella és Rudolf házaspárért

felnőtt katekézis

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Keresztút – a karitász csoport végzi

† József férj, édesapáért

† József édesapáért, † József testvérért, † nagyszülőkért és keresztszülőkért

Nagyböjt 5. vasárnapja

Gyűjtés a Szentföld javára

† József áldozópapért

a Fehérvizi család † tagjaiért

† nagyszülőkért

Király Kristóf keresztelője

† Paula és Tibor szülőkért

• Pénteken a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

Vasárnap (március 18.) a Szentföld javára gyűjtünk, mellyel a szentföldi kegyhelyek fennmaradását és felújítását támogatjuk. A perselyadományt erre a célra fordítjuk.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

Két hét múlva szombaton (március 24.) immár második alkalommal szervezzük meg a Magyaróvári Keresztutat. Ennek az eseménynek kettős célja is van. Egyrészt megismerkedünk a plébániánk területén lévő kápolnák és vallásos témájú köztéri szobrok történetével, másrészt pedig a keresztút állomásain elmélkedve, imádkozva, énekelve próbáljuk "átélni" Jézus keresztútját. Jó lenne, ha minél többen csatlakoznának közös imádságunkhoz, az Úrért vállalt "áldozathoz". A keresztút a templomból indul 14.00 órakor és ide tér vissza. Idén egy másik útvonalon járunk majd.

Virágvasárnap, az előző évhez hasonlóan, nagy szeretetettel ajánlom fel a Kedves Testvéreknek a húsvéti szentgyónás elvégzésének lehetőségét templomunkban délután 14.30-tól az esti szentmise végéig. Ezen a délutánon 5-6 atya áll a hívek rendelkezésére, közöttük Dr. Pápai Lajos püspök atya is, aki majd az esti szentmisét is celebrálja. Használjuk ki ezt az egyedülálló lehetőséget! A hittanosok is ekkor végzik el a kötelező húsvéti gyónásukat!

• Idén is megszervezzük missziós jelleggel városi keresztutunkat 2018. március 30-án, azaz Nagypénteken. Mivel tavaly munkaszüneti nappá nyilvánították ezt a napot ezért ezen nap délelőttjén járjuk végig ezt a keresztutat. A keresztút a mosoni templomból indul délelőtt 9 órakor a városközponton át a magyaróvári templomba. A keresztutat Dr. Veres András megyéspüspök úr vezeti. Az óvári híveknek lehetőségük lesz Cselley-ház előtti megállóból 8.30-kor autóbusszal utazni Mosonba. A keresztút végeztével, kb. 11.10-kor pedig a mosoni híveket viszi vissza az autóbusz szintén a Cselley-ház előtti megállóból Mosonba.

• A jubileumi emlékév alkalmából, Sebőkné Palme Éva hitoktató gondozásában, gyermekrajz-pályázatot hirdetünk. Ezen év szeretetmissziós programjai között kiemelt hangsúlyt kapnak azok az események, amelyek a gyermekeket szólítják meg. Ezt teszi ez a kezdeményezés is, ráadásul nemcsak a gyermeké a főszerep, hanem az egész családé, hiszen a rajzolás örömében (és majd a megnyert jutalomban is) osztozhat a felkészülésben őt segítő szülő, nagy testvér is. Az lenne a jó, ha minél többen részt vennének benne. A pályázat kiírásának szövege megtalálható plébániánk facebook oldalán, illetve érdeklődni lehet az iskolákban a hitoktatóknál és rajztanároknál.

• Május 1-jén lesz Brenner János vértanú áldozópap boldoggá avatása Szombathelyen. Szívesen indítunk autóbuszt, amennyiben van rá igény és érdeklődés. A regisztrálás érdekében, kérem, mielőbb jelezzék részvételi szándékukat a plébánián vagy a sekrestyében! Eddig egy fő jelzett.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy pár vagy csomag zoknit, illetve egy darab vagy csomag férfi vagy női alsóneműt, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Ugyanakkor, akinek van otthon használt, de jó állapotú takarója vagy törölközője, azt is elhozhatja, mert jelezték, hogy szükség lenne rá. Kérjük azonban, hogy ezek ne legyenek szakadtak, lyukasak, piszkosak. Olyat hozzunk, amit mi magunk is jó szívvel használnánk. Mi ezt összegyűjtjük és plébániánk karitász csoportjának segyítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, nagyböjti előkészületét!