SZENTMISÉK RENDJE február 25 - március 4.

2018. február 25. (vasárnap) 9:57

Nagyböjt 2. vasárnapja

(gyűjtés a katolikus iskolák javára!)

† Ferenc férjért

† Edit felnőtt gyermek, feleség, édesanya, nagymamáért

a tisztítóhelyen szenvedőkért

Nusszer Júlia keresztelője

Szűcs Péter keresztelője

† Sörös Imréért

a jó halál kegyelméért

Dr. Kiss József Mihály temetése (régi)

Rikker Lászlóné Erzsébet temetése (új)

† József férj, édesapa, nagyapáért

Rajki Dezsőné Irén temetése (régi)

Schiller Zoltán temetése (régi)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

GYÓNTATÁS (Adamát Lajos SchP)

Keresztút

† Kornélia édesanya, nagymamáért

Haller és Lukácsi család † tagjaiért

Nagyböjt 3. vasárnapja

† Borbála és Károly szülőkért

† szülőkért

hálából Istennek

Hegyi Boglárka keresztelője

SZENTÓRA

† Zoltán férj, édesapa, nagyapáért

Vasárnap (február 25.) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. Városunkban is működik az egyházmegyei fenntartású Hildegárd Óvoda. Perselyadományunkat tehát erre a célra fordítjuk.

• Szerdán (február 28.) folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban 19.00 órakor. Mindenkit szeretettel várunk!

• Csütörtökön (március 1.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (március 2.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítunk 17.00 órától a szentmise kezdetéig.

• Pénteken (március 2.) a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Vasárnap (március 4.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy női vagy férfi tusfürdőt, szappant, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és plébániánk karitász csoportjának segítségével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, nagyböjti előkészületét!