SZENTMISÉK RENDJE február 18 - 25.

2018. február 17. (szombat) 16:35

Nagyböjt 1. vasárnapja

† István és Erzsébet szülőkért, † István fiukért, † Emília lányukért és † Károly vejükért

† Kő Imre férj, édesapa, nagyapáért, † Tibor testvérért, valamint Kópházi és Major család † tagjaiért

élő papokért, szerzetesekért

† Imre és Irén szülőkért, valamint † Zoltán férj, édesapa, felnőtt gyermekért

† Erzsébet és Ferenc nagyszülőkért és gyermekeikért

Baranyai István temetése (régi)

† családtagokért

Szt. Péter apostol székfoglalása – Ü

† Tamás felnőtt gyermek, testvérért

Keresztút

† Hegyi Andrásné feleség, édesanyáért

Szt. Mátyás apostol – Ü

a február hónapban eltemetettekért: Derkusich Pál, Rudnyák Csilla, Csillag Ferencné Takács Etel, Dancs Lajos, Móricz Károlyné Csiszár Gyöngyi, Baranyai István

Nagyböjt 2. vasárnapja

(gyűjtés a katolikus iskolák javára!)

† Ferenc férjért

† Edit felnőtt gyermek, feleség, édesanya, nagymamáért

a tisztítóhelyen szenvedőkért

Nusszer Júlia keresztelője

Szűcs Péter keresztelője

† Sörös Imréért

• Vasárnap (február 18.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban (Lotz K. u. 2.) 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak!

• Pénteken (február 23.) a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Szombaton (február 24. a tavaszi kántorböjt záró napja) az előző évhez hasonlóan "éjszakai" szentgyónás és szentségimádás lesz templomunkban. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatok. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy tiszta lélekkel éljék meg a nagyböjti időszakot. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várok!

Vasárnap, azaz február 25-én (és a szombat esti szentmisében) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. Városunkban is működik az egyházmegyei fenntartású Hildegárd Óvoda. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik! A jövő vasárnapi perselyadományunkat tehát erre a célra fordítjuk.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Már sokak számára ismerős a kántorböjt fogalma, hisz második éve végezzük. Az idei esztendőben a családot, mint közösséget, helyezzük a középpontba és különösen is értük imádkozunk. Ennek részeként nemcsak imádságokat, de böjtöket is szeretnénk felajánlani. Így a régi hagyományokat felidézve ún. kántorböjtöt hirdetünk. Az előttünk álló héten lesz a tavaszi kántorböjt. Aki tehát böjtöt is felajánl a családokért, az Istennek tetsző családi életért és a plébániai közösségért, mint Isten nagy családjáért, a hét szerdáján, péntekén és szombatján szigorú böjtöt tart. Többet imádkozik, lehetőleg szentmisén vesz részt, szentgyónáshoz járul (ha szükséges) és tudatosabban gyakorolja az irgalmasság cselekedeteit.

Nyílt nap lesz 2018. február 24-én a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet dr. Martos Levente Balázs prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig, a vállalkozók pedig február 26-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel, a második 1%-ot pedig valamely közhasznú alapítvány javára.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy zacskó tetszőleges tésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, nagyböjti előkészületét!