SZENTMISÉK RENDJE február 11 - 18.

2018. február 11. (vasárnap) 14:10

(a betegek világnapja és könyörgő nap a világ éhezőiért)

† István és Erzsébet szülőkért, † István fiukért, † Emília lányukért és † Károly vejükért

élő és † családtagokért

élő Haselberger Lajos és Kristóf Sarolta szülőkért – JUBILEUMI ÉVÜNK ÜNNEPÉLYES MEGNYITÁSA

† Babos Béláné Erzsébet édesanya, nagymamáért, valamint élő és † családtagokért

Rudnyák Csilla temetése (régi)

élő Erzsébet és János jótevőkért

Hamvazószerda

szigorú böjti nap!!!

Csillag Ferencné Etel temetése (régi)

† Irén és András, valamint † Katalin és László szülők, nagyszülőkért

Dancs Lajos temetése (új)

† Béla férj, édesapáért

Keresztút

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

felnőtt gyermekekért és családjaikért

Nagyböjt 1. vasárnapja

† Kő Imre férj, édesapa, nagyapáért, † Tibor testvérért, valamint Kópházi és Major család † tagjaiért

élő papokért, szerzetesekért

† Imre és Irén szülőkért, valamint † Zoltán férj, édesapa, felnőtt gyermekért

Hamvazószerdával (február 14.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Aki teheti, vegyen rész ezen a szentmisén és hamvazószerdán hamvazkodjon!

A Magyarországra érvényes böjti fegyelmet szeretettel közöljük:

Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (02.14.) és Nagypénteken (03.30.). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Pénteken (február 16.) a szentmise előtt 17.15 órától közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Pénteken, szombaton és vasárnap (február 16-17-18.) tartjuk nagyböjti lelkigyakorlatunkat, melynek vezetője dr. Lukácsi Zoltán atya, a Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora, ezüstmisés lelkipásztor. Mindhárom napon – vasárnap is csak – az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig, a vállalkozók pedig február 26-ig. A Magyar Katolikus Egyházrészére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel, a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára. Szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, adószáma megtalálható az újságos asztalon. Egyházközségünk Karitász csoportjának önkéntesei pedig a bejárati ajtónál a Katolikus Karitász adószámát tartalmazó lapot osztják.

• Nagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Gondoljunk most a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges konzervet (hús, máj, hal, stb.), amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és Egyházközségünk Karitász csoportjának közreműködésével eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját, nagyböjti előkészületét!