SZENTMISÉK RENDJE január 28 - február 4.

2018. január 27. (szombat) 16:08

† Gyula és Gizella szülőkért

† Haselberger Nándor nagybácsiért, valamint † Lajos és Aranka nagyszülőkért

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

† Béla és Emília, † Balázs és Anna szülőkért, † Ferenc és László testvérekért, † nagyszülőkért, valamint † Irma és Andrea rokonokért

Köpcsényi Lászlóné Anna temetése (régi)

† Gizella és Károly szülőkért, valamint † Ágota lányukért

Bosco Szt. János áldozópap – E

ifj. Szűcs János temetése (új)

† Dugovics Annáért és Miklósért, valamint † családtagokért

Derkusich Pál temetése (új)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) – Ü

GYÓNTATÁS

† Lahner Györgyért

Szt. Balázs püspök és vértanú, v. Szt. Anszgár (Oszkár) – e

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Pál és Alajos testvérekért

† Ádám felnőtt gyermek halálának 1. évfordulóján

† Lukácsi Katalinért és Fábián fiáért

† Kláráért és élő Eleonóra nagymamáért

SZENTÓRA

† Lajos férj, édesapa, nagyapa, felnőtt gyermek, testvérért

• Csütörtökön (február 1.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (február 2.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig.

• Pénteken (február 2.), Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, szentmisénket a Rozália-kápolnában kezdjük gyertyaszenteléssel, majd onnét, égő gyertyákkal kezünkben vonulunk át a templomba, ahol ünnepi szentmisénket bemutatjuk. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben. Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére! (Eső esetén a templomban végezzük a gyertyaszentelést is.)

• Ugyancsak pénteken (február 2.) a szentmisét követően folytatjuk felnőtt katekézisünket kb. 19.00 órától a közösségi házunkban. Most még pénteken, de a későbbiekben már szerdánként lesz. A pontos időpontokat hamarosan megtalálhatjuk a faliújságon.

Szombaton és vasárnap, Szent Balázs püspök és vértanú (február 3.) emlékezetével kapcsolatban Balázs-áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket minden szentmise után.

Mik a szentelmények?

A szentelmények szent jelek, amelyek az Egyház könyörgése által kegyelmet közvetítenek.

• Vasárnap (január 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Február 10-én (szombaton) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária (február 11.) emléknapjával kapcsolatosan, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 8-ig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

Február 11-én (vasárnap) a 10.30-kor kezdődő ünnepi püspöki szentmise keretében nyitjuk meg Szentévünket, melyet a Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom felszentelésének 350. évfordulója alkalmából hirdetünk meg. A szentmisét Dr. Veres András megyéspüspök úr celebrálja. Ez a szentévünk egészen Krisztus Király vasárnapjáig tart majd tele közösségi és kulturális programokkal. Kérem a Kedves Testvéreket, hogy minél többen vegyünk majd részt ezen a szentmisén!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!