SZENTMISÉK RENDJE január 21 - 28.

2018. január 20. (szombat) 15:31

†Barnabás felnőtt gyermekért

† Mária és József szülőkért, valamint † családtagjaikért

† Kristóf László és Mária nagyszülőkért

Tuba Petra keresztelője

hálából Álló József és neje Erzsébet házasságkötésük 40. évfordulóján

Szt. Vince diakónus és vértanú, v. Boldog Batthyány Strattmann László családapa – e

ÖKUMENIKUS ISTENTISZTELET

Szalézi Szt. Ferenc püspök és egyháztanító – E

Sájer Antalné Éva temetése (új)

Szőcs Istvánné temetése (új)

† szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Szt. Pál apostol megtérése (Pál forduló) – Ü

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor, Judit és Lajos testvérekért

Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök – E

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Merici Szt. Angéla – e

a január hónapban eltemetettekért: Karsai Alfonzné Horváth Klára, Hornig András, Koncsek Ervin Gyula, Tóth Jánosné Kovács Margit, Balogh Pálné Cser Edit, Sájer Antalné Horváth Éva, Szőcs Istvánné Csanádi Erzsébet

†Gyula és Gizella szülőkért

† Haselberger Nándor nagybácsiért, valamint † Lajos és Aranka nagyszülőkért

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

† Béla és Emília, † Balázs és Anna szülőkért, † Ferenc és László testvérekért, † nagyszülőkért, valamint † Irma és Andrea rokonokért

Vasárnap (január 21.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak!

• Ebben az esztendőben január 22. és 26. között tartjuk az ökumenikus imahetet a Krisztushívők egységéért, melynek mottója: "Jobbod, Uram, dicső az erőtől... / Uram, a jobbod kitűnik erejével..." (2Móz/Kiv 15,6). Az imaórákon minden nap 18.00 órakor vehetünk részt a hirdetőtáblán olvasható rend szerint. A szokásoknak megfelelően a mi templomunkban kedden 18.00 órakor lesz ökumenikus istentisztelet, melynek keretében idén Kiss Miklós evangélikus esperes hirdet igét. Holpár Balázs diakónusunk csütörtökön az evangélikus templomban lesz igehirdető. Lehetőség szerint minél többen gyakoroljuk a testvéri szeretetet másfelekezetű keresztény embertársaink felé!

• Felhívom a Kedves Testvérek figyelmét, hogy a plébániánkon működő Európai Cserkészek nyílt napot tartanak 11-15 éves fiúknak és szüleiknek 2018. január 27-én 10.45-től a Lotz K- utcai közösségi házunkban. Nagy szeretettel várnak minden érdeklődőt! Részletesebben a templomi faliújságon, illetve plébániánk Facebook oldalán olvashatunk az eseményről.

• Plébániánk jótékonysági bálja, az általam hallott visszhangok alapján, jól sikerült. Nemcsak a hangulat volt jó, de az adakozókedv is. A bál – a szükséges kifizetések utáni – tiszta bevétele, mely a belépőjegyekből, a támogatójegyekből és az eladott tombolajegyekből tevődik össze, mindösszesen 1 366 200 Ft volt, melyet hiánytalanul befizettünk a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány bankszámlájára. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak nagylelkűségét!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!