SZENTMISÉK RENDJE 2014. október 26 - november 2.

2014. október 25. (szombat) 12:00

ÉVKÖZI 30.

VASÁRNAP

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Pál testvérért

† Ferenc édesapa, nagyapáért (halálának 1. évf.)

Molnár Soma, Mezzey Milán és Mezzey Maja keresztelője

† Kovács Ferenc édesapa, nagyapáért

† Gizella és József szülők, nagyszülőkért és † József fiukért

Szt. Simon és Szt. Júdás Tádé apostolok, Ü.

† nagyszülőkért

.

Winkler Ágoston temetése (régi temető)

hálából egy családért

† Katalin és János szülők, nagyszülőkért

Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú, e.

ünnepélyes rózsafüzér

† István férj, édesapa, nagyapáért

MINDENSZENTEK, FÜ

† Ottilia és József szülők, nagyszülők, dédszülőkért

az egyházközség † tagjaiért

Halottak esti ájtatosság!

ÉVKÖZI 31.

VASÁRNAP

HALOTTAK

NAPJA

† szülőkért, nagyszülőkért és †hozzátartozókért

† családtagokért

minden megholtért

† Katalin és György, valamint † Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a múlt vasárnap a missziók munkáját. Erre a célra 228.260 forint gyűlt össze plébániatemplomunkban és 17.830 forint a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Október utolsó hetében is minden hétköznapi szentmise előtt ½ 6-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Az utolsó októberi napon, azaz pénteken (október 31.) különös ünnepélyességgel végezzük rózsafüzérünket. Aki teheti, vegyen részt ezeken a közös imádságokon.

Mindenszentek főünnepén (november 1., szombat) mivel KÖTELEZŐ ÜNNEP, vasárnapi miserendet tartunk, azonban a 9 órai szentmise elmarad!!! Az esti szentmisét az egyházközség elhunyt tagjaiért ajánljuk fel. Az esti szentmisét követően emlékezünk meg az egyházközség tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

• Vasárnap Halottak napja. A ½ 11-es szentmisét ajánljuk fel minden megholtért.

• Ugyancsak vasárnap (november 2.), elsővasárnap lévén, délután 3 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, amelyre mindenkit szeretettel várok, majd utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére, az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a sekrestyében.