SZENTMISÉK RENDJE december 31 - január 7.

2017. december 30. (szombat) 15:00

A Szent Család: Jézus, Mária és József - Ü

† Antal gyermekért

† családtagokért

† nagyszülőkért

Évvégi hálaadás – hálaadás Istennek a kegyelmekért, melyekkel elárasztott bennünket a 2017-es esztendőben

Szűz Mária, Isten Anyja – FÜ

Hunyaddobrai Hanna keresztelője

SZENTÓRA

† Cserjési László férj, édesapáért

December 31-én, az esti szentmise 16.00 órakor kezdődik, mely egyben a hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel. Ez a szentmise már másnapra is érvényes. Akik részt vesznek a hálaadáson, teljes búcsúban részesülhetnek a szokott feltételekkel, vagyis a kegyelem állapotában vannak (vagy szentgyónáshoz járulnak, ha szükséges) a szentmisén áldoznak és imádkoznak a szentatya szándékára.

Újév napján 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az Újév első napján szintén teljes búcsúban részesülhet az a hívő, aki szentmisén vesz rész, szentáldozáshoz járul és a Veni Creator himnusz ünnepélyes eléneklésében az év első napján Isten segítségét kéri az esztendőre. (Január 1-jén minden szentmisében elénekeljük.)

• Csütörtökön (január 4.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

• Pénteken (január 5.) elsőpéntek lesz. Gyónási lehetőséget biztosítok 17.00 órától a szentmise kezdetéig. A péntek esti szentmise már Vízkereszt parancsolt ünnepének vigíliája, így akik ezen részt vesznek, eleget tesznek Vízkereszt szentmisével való megünneplése kötelezettségének.

• Szombaton (január 6.), Vízkereszt ünnepe lesz, amely parancsolt ünnep! Reggel 8.00 és este 18.00 órakor lesz szentmise. Az esti szentmise keretében tartjuk meg a vízszentelés szertartását. Az esti szentmise nem számít előesti szentmisének, mivel még Vízkereszt ünnepéről szól, másnap (vasárnap) pedig Urunk megkeresztelkedésének ünnepe lesz.

• Vasárnap (január 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Januártól továbbra is lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2018. január 13-án lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE ház kialakítására fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 8-ig jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és azon a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4500ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, szintén megteheti január 12-ig (péntekig). A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre.

• Akik szeretnék megszenteltetni házukat, lakásukat Vízkereszt ünnepével kapcsolatban, kérem, mihamarabb jelezzék, hogy időpontot tudjunk egyeztetni! A házszentelés évente ismételhető.

Kegyelmekben gazdag, áldott Újesztendőt kívánok mindenkinek!