SZENTMISÉK RENDJE december 24 - 31.

2017. december 23. (szombat) 21:55

Advent 4. vasárnapja

† László és Anna szülőkért, valamint élő és † családtagokért

† Mária, Sándor és József szülőkért

† Mária édesanyáért és † családtagokért

Pásztorjáték – a piarista iskola tanulói

"Éjféli" szentmise

Urunk születése, KARÁCSONY

(Parancsolt ünnep)

† Papp György férj, édesapa, nagyapáért

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Lovász Levente, Lovász Milán és Varga Virgil keresztelője

† Ilona és Endre szülőkért

Szt. István első vértanú – Ü

† szülőkért

† Emerencia és Péter szülőkért és † családtagokért

Nick Dénes István keresztelője

† Ilona édesanyáért és Károly édesapáért, † János férj, édesapa, nagyapáért és † Norbert gyermek, férj, édesapáért

Szt. János apostol és evangélista – Ü

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Aprószentek, vértanúk – Ü

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

Karácsony nyolcada alatti V. nap

† Lehmann Tamás gyermekért

Karácsony nyolcada alatti VI. nap

a december hónapban eltemetettekért: Windisch Terézia, Szeli Imréné Cserpes Katalin, Kocsis Lajos, Bécsi Lajos

A Szent Család: Jézus, Mária és József - Ü

† Antal gyermekért

† családtagokért

† nagyszülőkért

Évvégi hálaadás – hálaadás Istennek a kegyelmekért, melyekkel elárasztott bennünket a 2017-es esztendőben

December 24-én 16.00 órakor a piarista iskola tanulói karácsonyi műsort adnak elő templomunkban a város kisgyermekei számára. Templomunk ezután 22.00-ig zárva tart, tehát a szokásos esti szentmise 18.00 órakor elmarad. A Krisztina kórus zenés áhítatával hangolódunk rá 22.30-tól a 23 órakor kezdődő ünnepi "éjféli" szentmisére.

• Karácsony napján, azaz december 25-én, 8.00, 9.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban, másnap, december 26-án 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék. December 26-án 9 órai szentmise elmarad!

December 31-én, vasárnap, a polgári év végén, délelőtt a szokásos miserendet tartjuk, de az esti szentmise 16.00 órakor kezdődik, mely egyben a hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel. Ez a szentmise már másnapra is érvényes. Újév napján 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban.

Mivel ez a vasárnap egyben Szent Család ünnepe is szeretettel hívok minden családot a délelőtti szentmisékre, melyek végén szívesen megáldom külön is a családokat!

Akik pedig a hálaadáson is részt vesznek, teljes búcsúban részesülhetnek a szokott feltételekkel, vagyis a kegyelem állapotában vannak (vagy szentgyónáshoz járulnak, ha szükséges) a szentmisén áldoznak és imádkoznak a szentatya szándékára.

December 21-től január 2-ig nincs ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).

• Januártól továbbra is lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2018. január 13-án lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE ház kialakítására fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 8-ig jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és azon a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4500ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, szintén megteheti január 12-ig (péntekig). A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre.

• Köszönjük mindazok támogatását, akik befizették egyházközségi hozzájárulásukat erre az évre.

Kívánom, hogy adventi utolsó vasárnapunk vezessen át bennünket a Szenteste meghitt hangulatába, hogy találkozva a Gyermekkel kegyelemteljes Karácsonyt ünnepelhessünk!