SZENTMISÉK RENDJE december 10 - 17.

2017. december 9. (szombat) 12:00

Advent 2. vasárnapja

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért, valamint † Ágoston testvérért

† Ferenc férjért

† Ernő férj, édesapa, nagyapáért, † Ágnes és István szülőkért, valamint † hozzátartozókért – megemlékezés Antall József miniszterelnökről

† Hermina édesanyáért

Szt. I. Damazusz pápa – e

† József keresztapáért és † családtagokért

A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária – e

† Etelka és Gábor szülők, nagyszülőkért

Szt. Lúcia szűz és vértanú – E

† Ilona nagynéniért

Keresztes Szt. János áldozópap és egyháztanító – E

† Kálmán József és Szabó Sarolta szülőkért

† Emil felnőtt gyermek, testvér, édesapáért

Isten segítségéért

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

†Fazekas szülőkért, valamint † Sándor és Zoltán testvérekért

adventi gyertyagyújtás

† családtagokért

Advent 3. vasárnapja

† Bátonyi Ernőért és † Bátonyi Jánosért

† Ferenc édesapa, nagyapáért

† János férj, édesapa, nagyapáért

Bieber Péter keresztelője

Katona Tóth Alex keresztelője

GYÓNTATÁS

• Az adventi időben RORATE-szentmisékre hívom továbbra is a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor.

Hétfőn (december 11.) 18.00 órakor a mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye lesz templomunkban. Bővebb információ a hirdetőtáblán.

• Szombaton (december 16.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk harmadik gyertyáját. Ebből az alkalomból egy kisebb műsorral készül plébániánk elsőáldozásra készülő csoportjainak egy része, ezért a gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt fél órával, azaz 17.30-kor kezdődik.

Advent 3. vasárnapján (december 17. Gaudete vasárnap) a szentmisék keretében megáldjuk az otthoni karácsonyi jászol Kis Jézus figuráját, illetve a kisebb Betlehemeket.

• Ugyancsak vasárnap (december 17.) gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Több pap áll a bűnbánók rendelkezésére. Pápai Lajos püspök atya is gyóntat majd és az esti szentmisét ő mutatja be. Legyen bűnbánó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

December 17-ig várunk száraz sütemény, édesség és egyéb tartós élelmiszer felajánlásokat, melyeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál (betlehem, szent sír), lehetőleg közvetlenül a szentmisék előtt, illetve után, vagy hivatali időben a plébánián. Ezeket a rászoruló családoknak juttatjuk el. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet!

• Karitász csoportunk "Beszélgessünk egy pohár forralt bor mellett" elnevezésű rendezvényére várja a Kedves Testvéreket december 16-án, szombaton délelőtt 10 és este 6 óra között a Magyar utcára, 17-én vasárnap pedig a délelőtti szentmisékhez kapcsolódóan a templom előtti térre. Jó együtt lenni egy pohár forralt bor, tea, mézeskalács mellett. Ehhez azonban kérjük a háziasszonyok segítségét, hogy süssenek mézeskalácsot. Azért ezt, mert ennek tárolása megoldható. A felajánlásokat csütörtökön délután 4 és 6 óra között várják a Karitász önkéntesei a Közösségi Háznál (Lotz K. u. 2.). Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy jöjjenek el, és támogassák Egyházközségünk karitatív tevékenységeit!

A betegek látogatását december 20-án délelőtt végezném. Ha tudnak olyan beteg hozzátartozóról, ismerősről, aki nem tud már eljönni templomba, de szívesen gyónna és áldozna Karácsony ünnepével kapcsolatban, kérem, jelezzék szerdáig a sekrestyében vagy a plébánián!

• Már lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2018. január 13-án 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4500ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Katolikus kalendáriumok, fali- és asztali naptárak, gyerek naptárak, illetve "Szívem első gondolata" c. könyv (elmélkedések minden napra) kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére és jövő heti munkájára az ADVENTI IDŐBEN!