SZENTMISÉK RENDJE december 3 - 10.

2017. december 3. (vasárnap) 8:38

Advent 1. vasárnapja

† Ferenc férj, édesapáért

† Sándor férj, édesapáért

Radányi Belián, Kovács Soma László, Kovács Janka Eszter és Kovács Lenke Józsa keresztelője

† Levente felnőtt gyermekért

Damaszkuszi Szt. János – e

Zimmermann család † tagjaiért

† Magyar Mihályné Kocsis Vilma édesanya, nagymamáért

Szt. Miklós püspök – e

Szabó Ferenc és Szitás Mária szülőkért

† József férj, édesapa, nagyapáért

Szt. Ambrus püspök és egyháztanító – E

Jankovics szülőkért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása – FÜ

† lelkipásztorokért

Gajda Ferencné temetése (régi)

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

felnőtt katekézis

Szt. Juan Diego Cuauhtlatoatzin – e

†Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

adventi gyertyagyújtás

† nagyszülőkért

Advent 2. vasárnapja

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért, valamint † Ágoston testvérért

† Ferenc férjért

† Ernő férj, édesapa, nagyapáért, † Ágnes és István szülőkért, valamint † hozzátartozókért – megemlékezés Antall József miniszterelnökről

† Hermina édesanyáért

• Az adventi idővel elkezdődött karácsonyi előkészületünk. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva, majd erre a szándékra ajánljuk fel szentmisénket is.

December 8-án, pénteken, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén déli 12 órakor elimádkozzuk mind a négy Rózsafüzért itt a templomban. Kérjük Nagyasszonyunk közbenjárását hazánkért, annak lelki megújulásáért, valamint a békéért az egész világ számára.

• Szombaton (december 9.) ünnepélyesen meggyújtjuk adventi koszorúnk második gyertyáját. Ebből az alkalomból egy kisebb műsorral készül plébániánk bérmálkozásra készülő csoportja, ezért a gyertyagyújtás a szentmise kezdete előtt fél órával, azaz 17.30-kor kezdődik.

• Hétfőtől lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás havilap, az Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz előfizetést december 8-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2018. január 13-án 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 4-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4500ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok, fali- és asztali naptárak, gyerek naptárak, illetve "Szívem első gondolata" c. könyv (elmélkedések minden napra) kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére és jövő heti munkájára az ADVENTI IDŐBEN!