SZENTMISÉK RENDJE 2017. november 19 - 26.

2017. november 18. (szombat) 12:00

(gyűjtés a Karitász javára!!!)

† szülőkért és † testvérekért

† Karall szülőkért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † testvérekért

† Albert felnőtt gyermekért és † keresztszülőkért

Grin Sándorné Mária temetése (régi)

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban – E

† Erzsébet nagynéniért és † János nagybácsiért

Szt. Cecília vértanú – E

† Jenő és Jolán szülők, nagyszülőkért

Szt. I. Kelemen pápa és vértanú v. Szt. Kolumbán apát – e

† imádkozó társakért

Dung-Lac Szt. András áldozópap és társai, vértanúk – E

† nagyszülőkért és rokonokért

Alexandriai Szt. Katalin szűz és vértanú – e

a november hónapban eltemetettekért: Nagy Béla, Laki Antal Józsefné Mesterházi Kunigunda, Felsővári László, Grin Sándorné Preisinger Mária

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA - FÜ

† Gizella és Lajos szülőkért és † testvérekért

† Megyimori Mátyás és † Hanaszek Erzsébet szülők, nagyszülőkért

Régi Ronel Krisztián keresztelője

SZENTÓRA

† Katalin édesanyáért, † József édesapáért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymama, testvérért

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést, Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva, november 19-én, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

Vasárnap (november 19.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban (Lotz. K. u 2.) délután 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak!

Vasárnap (november 26.) a 10.30-kor kezdődő szentmisét követően koszorúzással emlékezünk meg Giesswein Sándorról. Ebből az alkalomból Kránitz Péter a Magyaróvári Plébánia Karitász Csoportjának vezetője mond beszédet a templomban, majd ezt követően helyezzük el koszorúnkat a templom melletti szobornál.

• Ugyancsak vasárnap (november 26.), Krisztus Király főünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján 15.00 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

• Az Apor Vilmos Iskolaközpont Győrben a hat és négy évfolyamos gimnáziumi tagozatán nyitott kapuk napját tart november 23-án, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak. Bővebb tájékoztató a faliújságon olvasható.

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás havilap, az Új Ember hetilap, valamint az Adoremus liturgikus kalauz előfizetést december 8-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok, fali- és asztali naptárak, gyerek naptárak, illetve "Szívem első gondolata" c. könyv (elmélkedések minden napra) kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!