SZENTMISÉK RENDJE 2017. november 12 - 19.

2017. november 13. (hétfő) 18:57

† Barnabás felnőtt gyermekért

† Kocsis Károly és Fekete Mária szülőkért, valamint † családtagokért

† Hegyi Tiborért

† Etelka és Vilmos szülőkért, valamint † Mária és Lajos rokonokért

Magyar szentek és boldogok – e

† Magdolna, †Károly és † Ferenc testvérekért

Nagy Szt. Albert püspök és egyháztanító – e

Laki Antal Józsefné temetése (régi)

† férj, édesapa, nagyapáért

Skóciai Szt. Margit – e

Felsővári László temetése (régi)

† szülők, nagyszülőkért

Nagy Szt. Gertrúd szűz – e

† Aladár és Jolán szülők, nagyszülőkért

A Szt. Péter és Szt. Pál bazilikák felszentelése – e

Horvát Nap – horvát nyelvű szentmise

† Brúnó áldozópap, nagybácsiért

(gyűjtés a Karitász javára!!!)

† szülőkért és † testvérekért

† Karall szülőkért

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † testvérekért

† Albert felnőtt gyermekért és † keresztszülőkért

• Örömmel jelzem a Kedves Testvéreknek, hogy az ősz folyamán megalakult a Magyaróvári Plébánia Karitász Csoportja Kránitz Péter vezetésével. Eltökélt szándékunk, hogy egyházközségünk minden tagjával összefogva, hatékonyan segítsük a plébánia területén, illetve a városban élő rászorulókat. Két sikeres segítségnyújtás már történt és most folyik a következő év tervezése. Minden lehetséges segítségre szükségünk van ahhoz, hogy tevékenységünk, szeretetszolgálatunk egyre hatékonyabb és célravezetőbb legyen. Ezért szívesen várunk önkénteseket a szolgálathoz! Csatlakozni lehet a legnagyobb közösségi oldalhoz is (Facebook) a Magyaróvári Katolikus Karitász oldalhoz! Mindenkit nagyon kérünk, hogy imádságaikkal is támogassák munkánkat!

• A magyar gazdák által összegyűjtött liszt egy részéből a Lipóti Pékség 5000 db 250 gr-os kenyeret sütött a megyénkben, melyből 250 db-t kapott plébániánk Karitász csoportja. Ez az ún. Szent Erzsébet-kenyér a jövő vasárnapon (november 19-én Szent Erzsébet napján) a délelőtti szentmisék alkalmával kerül kiosztásra a készlet erejéig. A kenyér ellenértékeként adományt elfogadunk, mellyel a helyi Karitász csoportunk munkáját támogatják. Kérjük, hogy családonként csak egy kenyeret vigyenek! Előre is köszönjük pozitív hozzáállásukat és támogatásukat!

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést, Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódva, november 19-én, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok, fali- és asztali naptárak, gyerek naptárak, illetve "Szívem első gondolata" c. könyv (elmélkedések minden napra) kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!