SZENTMISÉK RENDJE 2017. október 29 - november 5.

2017. október 31. (kedd) 17:43

† Ágnes és Antal szülők, nagyszülőkért

† Czigány József férj, édesapa, nagyapáért

† Anna édesanya, nagymamáért

Bognár Flórián Thomas keresztelője

† Mária és Mátyás szülők, nagyszülőkért

Boldog Romzsa Tódor püspök és vértanú – e

† István édesapáért

MINDENSZENTEK – FÜ

(Parancsolt ünnep!)

† hozzátartozókért

† Katalin és Ferenc szülőkért

a magyaróvári plébániai közösség minden elhunytjáért – HALOTTAK ESTI ÁJTATOSSÁG

Halottak napja

ÓVÁRI TEMETŐBEN a papi sír megáldása és imádság az elhunytakért.

minden megholtért

Porres Szt. Márton szerzetes – e

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

felnőtt katekézis a közösségi házban

Borromeo Szt. Károly püspök – E

† családtagokért – Bellovics Gábor SJ újmiséje

† Katalin és György szülők, nagyszülőkért, valamint hősi halált halt Lajos nagybácsiért

† István és Erzsébet szülőkért és † hozzátartozókért

Németh Bendegúz és Németh Zádor keresztelője

SZENTÓRA

† Imre és Ágnes szülőkért

• Hálásan köszönöm mindazoknak, akik pénzadományukkal támogatták a missziók munkáját. Erre a célra 283 675 forint gyűlt össze plébániatemplomunkban és 16 600 forint a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• A héten elsőpéntek lesz, de az ünnepek miatt már hétfőn gyónási lehetőséget biztosítok 17.15-től a templomban mindazoknak, akik Mindenszentek és Halottak napjával kapcsolatban teljes búcsút szeretnének nyerni elhunyt szerettük vagy a tisztítóhelyen szenvedő lelkek számára. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt elimádkozzuk a rózsafüzért. Hétfőn 17.30-kor a szokott módon, kedden viszont kicsit korábban, 17.20-kor, ünnepélyesebb rózsafüzér ájtatosságot tartunk templomunkban. Aki teheti, vegyen részt ezen a közös imádságon, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Szerdán (november 1.), Mindenszentek főünnepén, mely parancsolt ünnep, 8.00, 10.30 és 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. Az esti szentmisét ajánljuk fel az egyházközség elhunyt tagjaiért. Ezt követően megemlékezünk egyházközségünk tavalyi halottak napjától egészen az ideiig elhunyt minden testvérünkről.

Csütörtökön (november 2.), Halottak napján 17.00 órakor az óvári temetőben megáldjuk a felújított Manninger-kriptát, mely egyben papi sírbolt is lett, majd a temetőkeresztnél imádkozunk elhunyt papjainkért, szeretteinkért. Aki teheti, csatlakozzon közös imádságunkhoz! Ezt követően a templomban 18.00 órakor mutatjuk be szentmisénket, melyben minden megholtért imádkozunk.

• A "búcsú" a bűneinkért járó ideig tartó büntetések elengedése, azaz része Jézus Krisztus kiengesztelő művének és nagy kegyelem! Most a Halottak napja – Mindenszentek ünnepe időszakában lehetőségünk van a teljes búcsú elnyerésére elhunytjaink számára az alábbi módon:

- November 1-8. között minden nap teljes búcsút nyerhetünk, ha temetőt látogatunk és imádkozunk a megholtakért. A teljes búcsú elnyerésének feltétele a szentgyónás (azaz a megszentelő kegyelem állapotában kell lenni – ha valaki mostanában gyónt, nincs halálos bűne, akkor értelemszerűen nem kell újra gyónnia), szentáldozás, és egy Miatyánk és Hiszekegy elimádkozása a pápa szándékára.

Pénteken (november 3.), elsőpéntek lesz. Mivel elsőcsütörtökre esik Halottak napja ebben az esztendőben, ezért pénteken tartjuk meg 17.00 órától szokásos szentségimádási óránkat papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való imádkozást! Ugyanakkor 17.30-tól gyónási lehetőséget biztosítok egészen a szentmise kezdetéig.

Pénteken a szentmise után 19.00 órától folytatjuk felnőtt katekézisünket a közösségi házban, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk!

Szombaton (november 4.) városunk szülötte, Bellovics Gábor SJ atya mutat be újmisét templomunkban 18.00 órakor, melyre mindenkit nagy szeretettel vár! Ünnepeljünk együtt és részesüljünk Gábor atya újmisésé áldásában.

Vasárnap (november 5.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor. Ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját! A tanároknak és diákoknak pedig jó pihenést kívánok az őszi szünetre!