SZENTMISÉK RENDJE 2017. október 1 - 8.

2017. október 3. (kedd) 20:45

† Körtvélyesi Károly férj, édesapáért

† István férjért, valamint † testvérekért

Horváth Dominik és Hatamov Hilár keresztelője

SZENTÓRA – ünnepélyes rózsafüzér

Hárs család † tagjaiért

Szt. Őrzőangyalok – E

† Liptai Levente férj, édesapáért, † Szemes Rudolfné édesanyáért, valamint † Szemes Tibor testvérért

hálából Istennek a Szűzanya közbenjárásával

Assisi Szt. Ferenc – E

Hadarits József temetése (régi)

GYÓNTATÁS

† Ferenc férj halálának évfordulóján

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Brúnó áldozópap – e

GYÓNTATÁS

† Mária és Géza szülőkért, † Magdolna menyükért, valamint † Csaba unokájukért

Rózsafüzér Királynője – E

kórustalálkozó a Krisztina Kórus fennállásának 20. évfordulója alkalmából

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpatrónája – FÜ

† Vitéz és Gulyás szülők, nagyszülőkért

† szülők, nagyszülőkért és † testvérért

† Teréz édesanyáért és † nagyszülőkért

Bangha Lilien és Denk Dániel keresztelője

Vőcsei László Teodor keresztelője

† Róbert férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

Vasárnap (október 1.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órától, melynek keretében elmélkedésekkel kiegészítve elimádkozzuk a rózsafüzért. Utána rózsafüzér titokcsere lesz. Mindenkit szeretettettel várunk!

• Ugyancsak vasárnap (október 1.) 16.00-18.00 óra között fiatal családosok találkozója lesz a plébánia udvarán, illetve a közösségi házban. Minden kis- és nagycsaládot szeretettel várnak!

Októberben, a RÓZSAFÜZÉR hónapjában, minden hétköznapi szentmise előtt 17.30-kor elimádkozzuk a rózsafüzért. Hétfőtől tehát – aki teheti – vegyen részt ezen a közös imádságon is, hogy a Boldogságos Szűzzel együtt kiesdjük Isten oltalmát és segítségét egyházközségünkre.

Csütörtökön (október 5.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor szentségimádási órát tartunk papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való imádságot és minél többen vegyünk részt a szentórán és a szentmisén! A szentóra keretében imádkozzuk el a rózsafüzért.

• Pénteken (október 6.) elsőpéntek lesz. Mivel ezen a napon Budapesten leszek, ezért szerdán (október 4.) kínálok lehetőséget 17.15-től a szentmise kezdetéig mindazoknak, akik szeretnék elvégezni szentgyónásukat. A pénteki szentmise előtt 17.30-tól a szentmise kezdetéig Dr. Kökény László atya gyóntat. Használjuk ki ezt a lehetőséget! A gyóntatás alatt elimádkozzuk a rózsafüzért.

• Idén ünnepli templomunk Krisztina kórusa fennállásának 20. évfordulóját. Ebből az alkalomból egy kórustalálkozó lesz szombaton 15.00 órától a templomunkban, majd ezt követően az esti szentmisén is közreműködnek, akik itt tudnak maradni. Az esti szentmise perselybevételét a kórusnak ajánljuk fel. Plakát ezzel kapcsolatban megtalálható a hirdetőtáblán!

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!