SZENTMISÉK RENDJE 2017. szeptember 17 - 24.

2017. szeptember 17. (vasárnap) 20:34

† Rozália feleség, édesanya, nagymamáért

† Mária és Mihály szülők, nagyszülőkért

† Róbert férj, édesapáért és † szüleiért

hálából Istennek a Szűzanya közbenjárásával

Szt. Januáriusz püspök és vértanú – e

élő édesanyáért

Kim Taegon Szent András áldozópap, Csong Haszang Sz. Pál és társaik vértanúk – E

Nagy Gáborné Anna temetése (új)

† Katalin és János szülők, nagyszülőkért

Szt. Máté apostol és evangélista – Ü

† Ferenc és Mária szülőkért és † családtagokért

Horváth Gyula és Szabó Anna temetése (régi)

† Gyula és Emma szülők, nagyszülőkért

Pietrelcinai Szt. Pio áldozópap – E

† Katalin édesanyáért

a Szentírás vasárnapja

† István és Erzsébet szülőkért

† Géza édesapa nagyapáért

Kránitz és Horváth család † tagjaiért

Czeferner Dávid és Szalay Boglárka keresztelője

† Antal és Olga szülők nagyszülőkért

Vasárnap (szeptember 17.) a Háromtölgy-kápolna búcsúja elmarad!!! az esős időjárás miatt. A kápolnánál tehát sem szentmise, sem rózsafüzér nem lesz. Bízunk benne, hogy jövőre – Istenünk kegyelméből – megfelelő lesz az időjárás a kápolnai búcsú ünneplésére.

Vasárnap (szeptember 17.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órától. Mindenkit szeretettel várnak!

Vasárnap (szeptember 17.) családi délután lesz a plébánia udvarán 16.30-tól. Bővebb információ a faliújságon lévő plakáton olvasható. Minden kis- és nagycsaládot szeretettel várnak!

• A héten az őszi kántorböjti napok lesznek szerdán, pénteken és szombaton, aki teheti, ajánlja fel papi és szerzetesi hivatásokért. A kántorböjt azt jelenti, hogy szerdán és pénteken szigorú böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélétől tartózkodni kell, szombaton enyhített böjt van: 3-szor lehet étkezni, 1-szer lehet jóllakni és húsfélét egyszer lehet fogyasztani. Fontos eleme még az őszinte szentgyónás (ha szükséges), lehetőség szerint vegyünk részt szentmisén, többet imádkozzunk és gyakoroljuk az irgalmasság cselekedeteit!

• Az éves programunkban az "éjszakai" szentgyónás és szentségimádás a jövő szombatra, a kántorböjt zárónapjára, azaz szeptember 23-ra lett eredetileg tervezve. Mivel egyedül maradtam gyóntató papként és akkor épp fatimai zarándoklatunk lesz, ezért szeptember 30-ra tesszük át. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatok. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

• A felnőttek felkészítő tanfolyama (katekumenátus), szeptember 21-én indul. Találkozás 18.30-kor, a szentmise után, a templomunk előtt.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!