SZENTMISÉK RENDJE 2017. szeptember 10 - 17.

2017. szeptember 11. (hétfő) 17:16

† Mária és Imre szülőkért és † Erzsébet testvérért

† Tamás és Emma szülők, nagyszülőkért és † Tamás testvérért

† férj, édesapáért

Ladányi Liliána, Rogán Borostyán Veronika és Juhász Marcell keresztelője

Novics Nimród és Meszlényi Szofi keresztelője

† Anna testvérért és családjáért

Szűz Mária szent neve – E

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító – E

a Győri Székesegyház felszentelése – Ü

† férj, édesapáért

A szent kereszt felmagasztalása – Ü

Szentségkitétel a Szent Kereszt-kápolnában

SZENTMISE A SZENT KERESZT-KÁPOLNÁBAN

A Fájdalmas Szűzanya – E

Pausits Lászlóné temetése (régi)

† Szalai Géza férj, édesapa, nagyapáért

Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök vértanúk – E

élő hozzátartozókért

† Rozália feleség, édesanya, nagymamáért

† Mária és Mihály szülők, nagyszülőkért

† Róbert férj, édesapáért és † szüleiért

Háromtölgy-kápolna búcsúja

hálából Istennek a Szűzanya közbenjárásával

Szerdán (szeptember 13.) hivatali szünet lesz a plébánián. Megértésüket köszönjük!

Szeptember 14-én (csütörtök), a szent kereszt felmagasztalása ünnepén az olasz kápolnában szentségimádási napot tartunk reggel 8.00 órától, majd 17.00-tól szentóra lesz és este 18.00 órakor csak ott lesz szentmise. Mindenkit szeretettel várunk! Részletesebb program a faliújságon található.

• Az előttünk álló hétvégén vendégeink lesznek a Győri Papnevelő Intézet első- és másodéves kispapjai, mintegy 12 fő. Ők szólnak majd hozzánk a szentmisék keretében és elmondják hivatásuk történetét. Fogadjuk őket szeretettel és kísérje őket imádságunk!

Szeptember 17-én (vasárnap) délután tartjuk a Háromtölgy-kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise, melynek celebránsa és szónoka Juhos Imre, a Győri Papnevelő Intézet spirituálisa, és elkísérik őt az első- és másodéves kispapok. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre.

Vasárnap (szeptember 17.) családi délután is lesz a plébánia udvarán 16.30-tól Bővebb információ a faliújságon lévő plakáton olvasható. Minden kis- és nagycsaládot szeretettel várnak!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Ezen a héten még lehet jelentkezni. Az első találkozás szeptember 21-én 18.30-kor, a szentmise után, a templomunk előtt lesz és ezzel elindul a kurzus. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Szeptember 16-17-én van a Kálnoki Szűzanya búcsúja. Bővebb program a hirdetőtáblán olvasható.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját!