SZENTMISÉK RENDJE 2017. szeptember 3 - 10.

2017. szeptember 3. (vasárnap) 17:17

† József édesapa, nagyapáért

† Rozália és Károly szülőkért és † családtagokért

SZENTÓRA

† Mária és Pál szülőkért

Szt. Rozália szűz – e

† családtagokért – Szt. Rozália kápolnában

Kalkuttai Szt. Teréz szűz – e

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † testvérekért

† Margitért és Bálintért

Szt. Márk, István és Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk – Ü

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szűz Mária születése (Kisboldogasszony) – Ü

a rózsafüzért társulat élő és † tagjaiért

felnőtt katekézis

Claver Szt. Péter áldozópap – e

Szabó Dávid – Rémai Judit házasságkötése

† Mihály és Terézia szülőkért, † István édesapáért, † nagyszülőkért és hozzátartozókért

† Mária és Imre szülőkért és † Erzsébet testvérért

† Tamás és Emma szülők, nagyszülőkért és † Tamás testvérért

† férj, édesapáért

Ladányi Liliána, Rogán Borostyán Veronika és Juhász Marcell keresztelője

Novics Nimród és Meszlényi Szofi keresztelője

† Anna testvérért és családjáért

• Hétfőn (szeptember 4.), mivel Palermói Szent Rozália szűz emléknapja, ezért szentmisénket 18.00 órakor a Rozália kápolnában mutatjuk be (Lotz K. u 2.). Előtte rózsafüzért imádkozunk 17.30-tól. A templomban ezen az estén nem lesz szentmise.

Csütörtökön (augusztus 3.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor szentségimádási órát tart diakónus úr kispapjainkkal papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően a szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük nagy felelősségünknek a hivatásokért való imádságot és minél többen vegyünk részt a szentórán és a szentmisén!

Pénteken (szeptember 8.) az esti szentmise után folytatjuk felnőtt katekéziseinket a közösségi házban 19.00 órától. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Minden alkalommal érdemes csatlakozni, tehát nem baj, ha eddig valaki nem vett részt rajta!

• Szombaton (szeptember 9.) a tavalyi évhez hasonlóan, kerékpáros zarándoklatot szervezünk Boldogasszonyba (Frauenkirchen). Jelentkezni péntekig lehet a plébánián hivatali időben. Bővebb program olvasható a faliújságon.

Vasárnap (szeptember 10.), iskolai év kezdetéhez kapcsolódva, a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. A Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat!

Kisboldogasszony ünnepéhez kapcsolódva szeretettel várják a Kedves Testvéreket Bezenyére szeptember 8-án, pénteken, 18.00 órára, amikor Dr. Schmatovich János székesegyházi kanonok, nyugalmazott teológiai tanár mutat be ünnepi szentmisét, illetve szeptember 10-én, vasárnap, délelőtt 10.00 órára, amikor pedig Dr. Pápai Lajos nyugalmazott győri püspök úr celebrál ünnepi szentmisét. Ezzel kapcsolatos plakát a hirdetőtáblán található.

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Örömmel értesítem a Kedves Testvéreket, hogy a nyári napközis táborból egy csodálatos közösség született július 31-én, melynek hivatalos neve NAPRA-FORGÓK Katolikus Gyermek és Ifjúsági Csoport. Szívesen ajánlom azon szülők figyelmébe, akik szeretnék, ha gyermekük tagja lenne egy ilyen közösségnek. Ugyanakkor, ha Te, Olvasó, 8-18 éves korú vagy és kíváncsi vagy a közösségünkre, vállalásainkra, célkitűzéseinkre, szeretettel várunk. Jelentkezni/érdeklődni Mészáros Gabriellánál lehet (+36 30 993 54 65).

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, tanulását!