SZENTMISÉK RENDJE 2017. augusztus 27 - szeptember 3.

2017. augusztus 26. (szombat) 12:00

† szülőkért és † családtagokért

hálából az isteni gondviselésért

Horváth Flóra, Tóth Zsófi és Biró Zétény Nimród keresztelője

† Károly édesapáért és † Erzsébet lányáért

Szt. Ágoston püspök és egyháztanító – E

Keresztelő Szt. János vértanúsága – E

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † családtagokért

Hollndonner Gyuláné Mária temetése (régi)

† Karolina és József szülők, nagyszülők, dédszülőkért

Celics László temetése (régi)

† Dezső férj, édesapáért

GYÓNTATÁS

† Mihály és Ida keresztszülőkért

Mező Kornél – Dr. Lascsik Zsófia házasság

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

† József édesapa, nagyapáért

† Rozália és Károly szülőkért és † családtagokért

SZENTÓRA

† Mária és Pál szülőkért

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt 17.00-tól gyónási lehetőséget biztosítok egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Vasárnap (szeptember 3.) az iskolai év kezdetéhez kapcsolódva megkezdődnek a diákmisék 9 órakor. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat! A következő vasárnapon, azaz szeptember 10-én pedig a Szentlélek Úristen segítségét kérjük VENI SANCTE himnusz elimádkozásával, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez.

• Ugyancsak vasárnap (szeptember 3.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, utána rózsafüzér titokcsere lesz.

• Szeptember 9-én, a tavalyi évhez hasonlóan, kerékpáros zarándoklatot szervezünk ezúttal Boldogasszonyba (Frauenkirchen). Jelentkezni lehet a plébánián hivatali időben. Bővebb program olvasható a faliújságon.

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Szeptember közepén szeretnénk elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Örömmel értesítem a Kedves Testvéreket, hogy a nyári napközis táborból egy csodálatos közösség született július 31-én, melynek hivatalos neve NAPRA-FORGÓK Katolikus Gyermek és Ifjúsági Csoport. Szívesen ajánlom azon szülők figyelmébe, akik szeretnék, ha gyermekük tagja lenne egy ilyen közösségnek. Ugyanakkor, ha Te, Olvasó, 8-18 éves korú vagy és kíváncsi vagy a közösségünkre, vállalásainkra, célkitűzéseinkre, szeretettel várunk. Jelentkezni/érdeklődni Mészáros Gabriellánál lehet (+36 30 993 54 65).

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!