SZENTMISÉK RENDJE 2017. augusztus 20 - 27.

2017. augusztus 21. (hétfő) 21:15

Szt. István király, Magyarország fővédőszentje – fü

† Kocsis Péter Pál és † Kocsis Gabriella Zsuzsanna testvérekért

† Tóth Károlyért halálának 1. évfordulóján

† Miklós felnőtt gyermek, férj, édesapa, nagyapáért – KENYÉRMEGÁLDÁS

Szt. X. Piusz pápa – E

Kovács Andrásné Vida Jolán temetése (régi)

Németh Károly temetése (régi)

hálából

Boldogságos Szűz Mária királynő, templomunk fővédőszentje – Ü

SZENTSÉGIMÁDÁSI NAP!

† Matild és István szülőkért, valamint † László fiukért – Szentmise reggeli dicsérettel

rózsafüzér és napközi imaóra

SZENTÓRA esti dicsérettel + szentségi áldás

Limai Szent Róza szűz – e

Husvéth Lászlóné Botlik Erzsébet temetése (régi)

† szülők, nagyszülőkért

Szent Bertalan apostol – Ü.

† Szidónia és Mihály szülők, nagyszülőkért

Szent Lajos – e. vagy

Kalazanci Szent József áldozópap – e.

† Csaba felnőtt gyermekért

Renk Csaba Mátyás – Windisch-Tauber Mária házasságkötése

Perger Péter – Kurucz Rebeka házasságkötése

az augusztus hónapban eltemetettekért: Zsolnai István, Illés József, Pállai (Ludmann) Éva, Vizsy Ferenc, Kovács Andrásné Vida Jolán, Németh Károly, Husvéth Lászlóné Botlik Erzsébet

† szülőkért és † családtagokért

hálából az isteni gondviselésért

Horváth Flóra és Tóth Zsófi keresztelője

† Károly édesapáért és † Erzsébet lányáért

Kedden, azaz augusztus 22-én, a Boldogságos Szűz Mária Királynő ünnepén, templomunk búcsúnapján, reggel 8 órakor is lesz szentmise, melynek keretében elimádkozzuk a reggeli dicséretet a zsolozsmából, majd a szentmise végén kihelyezzük az Oltáriszentséget és egész napos szentségimádás lesz templomunkban. 11.30-kor rózsafüzért és napközi imaórát imádkozunk (kb. 40 perc), 17.00 órakor szentórát tartunk, benne elimádkozzuk az esti dicséretet, majd az ünnepélyes szentségi áldás után 18.00 órakor ünnepi szentmise lesz. Tisztelettel kérem, ne hagyjuk őrizetlenül az Oltáriszentséget ezen a napon, hanem minél több időt töltsünk előtte imádságban. A sekrestyében feliratkozhatunk egy-egy félórára, amikor biztosan itt leszünk és őrizzük az Oltáriszentséget.

Csütörtökön (augusztus 24.) reggel 7.00 órakor lesz a szentmise, mert este a székesegyházi főesperesség papi összejövetele lesz a püspökségen. Este tehát nem lesz szentmise. Megértésüket köszönöm!

• Szeptember 9-én, a tavalyi évhez hasonlóan, biciklis zarándoklatot szervezünk ezúttal Boldogasszonyba (Frauenkirchen). Jelentkezni lehet a plébánián hivatali időben. Bővebb program hamarosan olvasható lesz a faliújságon.

• Örömmel értesítem a Kedves Testvéreket, hogy a nyári napközis táborból egy csodálatos közösség született július 31-én, melynek hivatalos neve NAPRA-FORGÓK Katolikus Gyermek és Ifjúsági Csoport. Szívesen ajánlom azon szülők figyelmébe, akik szeretnék, ha gyermekük tagja lenne egy ilyen közösségnek. Ugyanakkor, ha Te, Olvasó, 8-18 éves korú vagy és kíváncsi vagy a közösségünkre, vállalásainkra, célkitűzéseinkre, szeretettel várunk. Jelentkezni/érdeklődni Mészáros Gabriellánál lehet (+36 30 993 54 65).

• András püspök atya szeretettel hívja és várja az idén jubilálókat, akik 5-10-15-20... évvel ezelőtt kötöttek szentségi házasságot szeptember 2-án (szombat) 10.00 órára a bencés templomba. Részvételi szándékukat, kérem, jelezzék a plébánián a házasságkötés helyét, idejét is közölve holnap (hétfő) délig.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!