SZENTMISÉK RENDJE 2017. augusztus 13 - 20.

2017. augusztus 12. (szombat) 12:00

† László és Anna szülőkért, valamint élő és † családtagokért, rokonokért

† Pál édesapa, nagyapáért és † nagyszülőkért

Lukács Richárd keresztelője

† Károly férj, édesapáért és † Erzsébet testvérért

Szt. Maximilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú – E

Vizsy Ferenc temetése (új)

† Lehmann Tamás gyermekért – utána VIRRASZTÁS

Szűz Mária mennybevétele (Nagyboldogasszony) – fü

parancsolt ünnep!!!

† Anna és László szülőkért, valamint élő és † családtagokért, rokonokért

Szt. Ponciánusz pápa és Szt. Hippolitusz áldozópap, vértanúk – e

† Tibor férjért, valamint † Tiborka és Kilián gyermekekért

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

Eudes Szt. János áldozópap – e

élő gyermekekért és családtagokért

Szt. Bernát apát és egyháztanító – E

Horváth Antal – Szuhányi Anikó házasság

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

Szt. István király, Magyarország fővédőszentje – fü

† Kocsis Péter Pál és † Kocsis Gabriella Zsuzsanna testvérekért

† Tóth Károlyért halálának 1. évfordulóján

† Miklós férj, édesapa, nagyapáért – KENYÉRMEGÁLDÁS

Hétfőn (augusztus 14.) immáron 21. alkalommal szervezik meg az országos ima és engesztelő virrasztás Budapesten a Szent István-bazilikában, melyben hazánkért, a magyarság lelki megújulásáért imádkoznak. Mi is ebbe kapcsolódunk bele Magyaróváron, amikor az esti szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget csendes szentségimádásra, melyben ki-ki egyénileg engesztelhet, kérhet, fohászkodhat, elmélkedhet vagy pusztán csak jelenlétével imádkozhat egészen 22.00 óráig, amikor szentségi áldással fejeződik be a virrasztás.

Augusztus 15-én, azaz kedden, Nagyboldogasszony parancsolt ünnepén, reggel 8-kor is lesz szentmise templomunkban. Az esti szentmise után – a hagyományokhoz hűen – körmenetben elmegyünk az Akócsmalmi Mária-szoborhoz. Ne feledkezzünk el a szentmisén való részvételről, hogy méltón ünnepeljük meg a Szűzanya mennybevétele főünnepét!

Augusztus 20-án, azaz vasárnap, Szent István királyunk főünnepén, rendes vasárnapi miserend (8.00, 10.30, 18.00) lesz templomunkban. Az esti szentmise keretében adunk hálát az új kenyérért. Megáldjuk azt, majd a szentmise után szétosztjuk a Kedves Testvéreknek. Az egy kenyérből való részesedés kifejezi együvé tartozásunkat.

• Szeptember 9-én, a tavalyi évhez hasonlóan, biciklis zarándoklatot szervezünk ezúttal Boldogasszonyba (Frauenkirchen). Jelentkezni lehet a plébánián hivatali időben. Bővebb program hamarosan olvasható lesz a faliújságon.

• Örömmel értesítjük a Kedves Testvéreket, hogy a nyári napközis táborból egy csodálatos közösség született július 31-én, melynek hivatalos neve NAPRA-FORGÓK Katolikus Gyermek és Ifjúsági Csoport. Szívesen ajánlom azon szülők figyelmébe, akik szeretnék, ha gyermekük tagja lenne egy ilyen közösségnek. Ugyanakkor, ha az itt ülők között van 8-18 éves korú és kíváncsi a közösségünkre, vállalásainkra, célkitűzéseinkre, szeretettel várjuk. Jelentkezni/érdeklődni Mészáros Gabriellánál lehet a  templomi faliújságon lévő hirdetésben feltüntetett telefonszámon.

• András püspök atya szeretettel hívja és várja az idén jubilálókat, akik 5-10-15-20... évvel ezelőtt kötöttek szentségi házasságot szeptember 2-án (szombat) 10.00 órára a bencés templomba. Részvételi szándékukat, kérem, jelezzék a plébánián a házasságkötés helyét, idejét is közölve augusztus 20-ig.

• Tisztelettel kérem mindazokat, akik jelentkeztek a fatimai zarándokutunkra, hogy az utazás fennmaradó összegét mihamarabb szíveskedjenek befizetni a plébánián. A fennmaradó összegről hivatali időben szívesen adunk információt, ha valaki elfelejtette volna.

Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!