SZENTMISÉK RENDJE 2017. július 9 - 16.

2017. július 8. (szombat) 17:03

†Gizella és Károly szülők, nagyszülőkért, valamint † családtagokért

élő és † családtagokért

Lauren Eileen Kelly, Puskás Adél, Ács József és  Németh András keresztelője

† János és Anna szülőkért és † hozzátartozókért

Szt. Benedek apát, Európa fővédőszentje – Ü

Anghei, Burián, Kovács és Lakatos család † tagjaiért

Hideghéty Sándor temetése (régi)

† Zsuzsanna felnőtt gyermekért

Szt. Henrik –e

† férj, édesapa, nagyapa, dédapa halálának évfordulóján

Lelliszi Szt. Kamill áldozópap – e

Légrádi László és neje temetése (régi)

† Balázs felnőtt gyermekért

Szt. Bonaventura püspök és egyháztanító – E

Rédai Tamás – Légrádi Vanessza házasság

élő Józsefekért és Attiláért

Salamon család † tagjaiért és † Józsefért

† Anna édesanya, nagymamáért

† Levente felnőtt gyermek, testvérért

A múlt vasárnapi Péter-fillér gyűjtésünk alkalmával 174 100 forintot adományoztak a Kedves Testvérek templomunkban, a Szent Kereszt kápolnában pedig 20 550 forintot. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Az idei személyi változások az egyházmegyében plébániánkat is érintik. András püspök atya abban a megtiszteltetésben részesítette Benkó Attila káplán atyát, hogy augusztus 1-jei hatállyal felmentette őt a magyaróvári kápláni beosztása alól és kinevezte kórházlelkésznek Győrbe. Attila atya helyett nem kap káplánt plébániai közösségünk viszont Holpár Balázs diakónust küldte Püspök úr plébániánkra diakónusi szolgálatra az előttünk álló esztendőre.

• Előre jelzem, hogy Benkó Attila atya búcsúmiséje 2017. július 30-án 18.00 órakor lesz templomunkban. Szeretettel várjuk a híveket erre a szentmisére! Utána lehetőség lesz a személyes köszönetnyilvánításra és elbúcsúzásra.

• Örömmel értesítem a Kedves Testvéreket, hogy sikeres felvételi után Palatinus Kristóf is, aki egyházközségünk egyik aktív fiatalja, ez év szeptemberétől a Győri Papnevelő Intézet növendékeként folytatja tanulmányait, mint a Győri Egyházmegye kispapja Fülöp Tamással együtt. Kísérjük imáinkkal kispapjaink életét, hogy Istenünk meghívásához mindig hűségesek maradjanak, örömmel teljesítsék feladatukat, növekedjenek bölcsességben és szeretetben Isten és emberek előtt. Isten áldása kísérje Kristóf és Tamás életét! Ugyanakkor továbbra is imádkozzunk új papi hivatásokért, hogy közösségünkből jövőben is legyenek fiatalok, akik meghallják és követik Urunk hívó szavát!

Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!