SZENTMISÉK RENDJE 2017. június 25 - július 2.

2017. június 24. (szombat) 12:00

† Ferenc édesapa, nagyapáért és † Molnár nagyszülőkért

† Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

ÜNNEPI SZENTMISE SZENT LÁSZLÓ NAPJÁVAL KAPCSOLATOSAN városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért

Alexandriai Szt. Cirill püspök és egyháztanító – e

† László, Etel, Ágnes és Aladár testvérekért

Szt. László király – Ü

† László édesapáért élő László fiáért és Katalinért

Szt. Iréneusz püspök és vértanú – E

Varga László temetése (régi)

Dr. Baintner Ferencné Erzsébet temetése (r)

† József testvérért

Szt. Péter és Szt. Pál apostolok – FÜ

élő gyermekekért és családjaikért

A római egyház első vértanúi – e

† Erzsébet és Lajos szülőkért, valamint † Zsuzsanna és Károly gyermekeikért

† Magyar Mihály és Kocsis Vilma szülőkért, valamint † László fiukért

†Tamás gyermekért és † szülők, nagyszülőkért

Dobos Csenge Anna, Farkas András és Bakodi Áron keresztelője

SZENTÓRA

† Mária és Pál szülők, nagyszülőkért

Vasárnap (június 25.) délután 16.00 órakor emlékezünk meg szentmise keretében Szent László királyunkról. A szentmisét városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért Dr. Veres András megyéspüspök úr mutatja be, majd a templom mellett megáldjuk azt az emléktáblát, mely a hajdani Szent László kápolna helyét hivatott jelezni, ezt követően pedig a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Szörényi László irodalomtörténész, professor emeritus, volt római nagykövet.

Az ünnepséget követően a Diósdi Történelmi Bajvívó Egyesület látványos műsorát láthatják és ezzel egy időben jótékonysági misebor- és kolbászkóstoló lesz itt a Szent László téren, melynek bevételét a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány céljaira (a Hospice Ház kialakítására) fordítjuk. Mindenkit nagy szeretettel hívok és várok ünnepségünkre!

Vasárnap (július 2.), elsővasárnap lévén, szentórát tartunk délután 3 órakor templomunkban, utána 4 órakor rózsafüzér titokcsere lesz.

Ugyancsak Vasárnap (július 2.) Péter-fillér gyűjtést tartunk. (1870 és 1929 között a Szentszéknek ez volt az egyedüli bevételi forrása, miután az olasz állam megfosztotta a pápaságot a hagyományos bevételeitől. A lateráni szerződés rendelkezései értelmében az olasz állam kárpótlást fizetett az elkobzott egyházi vagyonért, a Szentszék pénzügyei ezután rendeződtek, így azóta a péterfillérekből befolyó pénzt a pápa karitatív célokra fordítja.) Várjuk a Kedves Testvérek nagylelkű adományait!

• Egyházmegyénk kiemelkedő programja Szent László királyunk ünnepe, június 27-én (kedd). Ezen a napon 10.00 órakor ünnepi koncelebrált szentmise lesz Győrben a Dunakapu téren, melynek főcelebránsa Dr. Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, Magyarország prímása. A szentmisén részt vesznek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai és a szomszédos országok püspöki konferenciáinak, illetve a szomszédos egyházmegyék képviselői, valamint világi elöljáróink. A szentmisét követően körmenet lesz a Hermával a belvárosban. Mindenkit szeretettel vár András püspök atya.

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!