SZENTMISÉK RENDJE 2017. június 18 - 25.

2017. június 17. (szombat) 12:00

Krisztus Szent Teste és Vére – ÚRNAPJA – FÜ

† Nagy és Neuhercz nagyszülőkért

† Ferenc édesapáért és Katalin édesanyáért

pro populo – ÚRNAPI KÖRMENET

Szt. Romuald apát – e

Horváth Józsefné Gabriella temetése (régi)

Szalainé Kotálik Erzsébet temetése (régi)

† Kálmán és Gizella szülőkért és † Gizella testvérért

† Béla férj, édesapa, nagyapáért és † Hartmuth édesapáért

Gonzága Szt. Alajos szerzetes – E

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

Nolai Szt. Paulinus püspök v. Fisher Szt. János püspök és vértanú és Morus Szt. Tamás vértanú – e

† Kollmann Gyuláért, Mária feleségéért, valamint † László és Vendel vejeikért

Jézus Szent Szíve – FÜ

Dr. Márton Géza és neje Szép Mária temetése

SZENTÓRA

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért – hétáldásos körmenet a templom falain belül

felnőtt katekézis

Keresztelő Szt. János születése – FÜ

Cseh Attila – Dr. Molnár Melinda házasságkötés

a június hónapban eltemetettekért: Szikszai Pálné Baranyai Magdolna, Németh Sándorné Nagy Teréz, Fehérvizi András, Kiecska Katalin, Mészáros Antalné Gláser Erzsébet, Horváth Józsefné Nagy Gabriella, Szalainé Kotálik Erzsébet, Dr. Márton Géza, Dr. Márton Gézáné Szép Mária,

† Ferenc édesapa, nagyapáért és † Molnár nagyszülőkért

† Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

ÜNNEPI SZENTMISE SZENT LÁSZLÓ NAPJÁVAL KAPCSOLATOSAN városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért

Vasárnap (június 18.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja lesz. Az úrnapi körmenetet vasárnap a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül. Kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni!

Pénteken (június 23.) Jézus Szentséges Szíve főünnepe. 17.00 órakor a Jézus Szíve Családja szentségimádási órát tart templomunkban, majd az ünnepi szentmisénk végén hétáldásos körmenetet tartunk a templomban.

Pénteken (június 23.) a szentmisét követően, a közösségi házban kb. 19.30-kor megtartjuk utolsó felnőtt katekézisünket a nyár előtt, de szeptemberben folytatjuk.

Vasárnap (június 25.) délután 16.00 órakor emlékezünk meg szentmise keretében Szent László királyunkról. A szentmisét városunk vezetőiért, a fegyveres testületek és a katasztrófavédelem tagjaiért Dr. Veres András megyéspüspök úr mutatja be, majd a templom mellett megáldjuk azt az emléktáblát, mely a hajdani Szent László kápolna helyét hivatott jelezni, ezt követően pedig a Szent László szobornál megemlékező koszorúzási ünnepséget tartunk, ahol ünnepi beszédet mond Szörényi László irodalomtörténész, professor emeritus, volt római nagykövet.

Az ünnepséget követően a Diósdi Történelmi Bajvívó Egyesület látványos műsorát láthatják és ezzel egy időben jótékonysági misebor- és kolbászkóstoló lesz itt a Szent László téren, melynek bevételét a Hospice – Segítő Kéz Alapítvány céljaira (a Hospice Ház kialakítására) fordítjuk. Mindenkit nagy szeretettel hívok és várok ünnepségünkre!

• Egyházmegyénk kiemelkedő programja Szent László királyunk ünnepe, június 27-én (kedd). Ezen a napon 10.00 órakor ünnepi koncelebrált szentmise lesz Győrben a Dunakapu téren, melynek főcelebránsa Dr. Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, Magyarország prímása. A szentmisén részt vesznek a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai és a szomszédos országok püspöki konferenciáinak, illetve a szomszédos egyházmegyék képviselői, valamint világi elöljáróink. A szentmisét követően körmenet lesz a Hermával a belvárosban. Mindenkit szeretettel vár András püspök atya.

• Hétfőig, azaz június 19-ig, még lehet jelentkezni a plébániai napközis táborba, mely 2017. június 26 és 30 között reggel 8 órától 16.00 óráig lesz a plébánia udvarán. Részletesebb tudnivaló a hirdetőtáblán kifüggesztett plakáton olvasható. Jelentkezni június 19-ig lehet.

• Június 18-tól, azaz a nyári szünet idején, nincs 9 órakor szentmise. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nyári szabadságok és vakáció ideje alatt nem kell szentmisére járni! Sőt, ha elutazunk, érdeklődjünk az ottani szentmisék időpontjáról (Magyarországon www.miserend.hu). Ma már nincs akadálya a szentmisén való részvételnek. Templomunkban szeptember 3-án lesz újra 9 órakor is szentmise!

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy tavaly óta csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, jövő heti munkáját, avagy nyári pihenését!