SZENTMISÉK RENDJE 2017. június 11 - 18.

2017. június 10. (szombat) 12:00

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA – FÜ

† Barnabás felnőtt gyermekért

†János és Mária nagyszülőkért – TE DEUM

† Ferenc és Erzsébet nagyszülők, dédszülőkért és gyermekeikért

Cseri Milán Róbert és Szabados Emma keresztelője

BÉRMÁLÁS

† Lehmann János és neje Ilonáért, valamint † nagyszülőkért

Páduai Szt. Antal áldozópap és egyháztanító – E

† hozzátartozókért

† Erzsébet és István szülőkért, † Anna lányukért, † András vejükért és † Csaba unokájukért

Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő – E

Kiecska Katalin temetése (régi)

Mészáros Antalné Erzsébet temetése (régi)

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

† keresztszülőért és bérmaszülőért, valamint † rokonokért és ismerősökért

† László és Vilma szülőkért, † László és Mária testvérért

Krisztus Szent Teste és Vére – ÚRNAPJA – FÜ

† Nagy és Neuhercz nagyszülőkért

† Ferenc édesapáért és Katalin édesanyáért

pro populo – ÚRNAPI KÖRMENET

Vasárnap (június 11.) a 9 órai szentmise keretében adunk hálát Istenünknek az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával. Kérem, hogy lehetőleg minden hittanos gyerek ezen a szentmisén vegyen részt! Adjunk közösen hálát Istenünknek azért a sok jóért, amiben részesített bennünket a tanév folyamán!

• Vasárnap (június 11.) 15.00 órakor a Bérmálás szentségében részesíti Dr. Veres András püspök úr megbízásából Dr. Pápai Lajos nyugalmazott megyéspüspök atya azokat a nyolcadikosainkat, akik kellőképpen felkészültek, tudásukról tanúbizonyságot adtak és megfeleltek a szentség felvételéhez szükséges követelményeknek. Imádkozzunk értük, és kérjük számukra a szentség hathatós kegyelmét, hogy valóban Krisztus tanúi lehessenek a világban!

Szombaton (június 17.) az Úrnapja vigíliáján tarjuk meg templomunkban az "éjszakai" szentgyónást és szentségimádást. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy tiszta lélekkel járulhassanak szentáldozáshoz Úrnapján, mely Jézus Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepe, ugyanakkor szép lehetőség csendes szentségimádásban az Úrral lenni ezen a napon. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is van lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

Vasárnap (június 18.) Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe, azaz Úrnapja lesz. Az úrnapi körmenetet vasárnap a 18 órakor kezdődő szentmise után tartjuk itt a templom körül. Kérem, hogy aki tud virágszirmot hozni a körmenetre, a szombati nap folyamán, esetleg a vasárnapi szentmisék előtt és után tegye meg, és helyezze a Szt. Gotthárd kápolna elé. Ugyancsak kérem az elsőáldozó lányokat, hogy jöjjenek a körmenetre szirmot hinteni! Egyúttal felkérem az oltárdíszítőket a négy körmeneti oltár elkészítéséhez a PTT tagjait pedig az aktív részvételre.

• Az idei nyáron először hirdetjük meg a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2017. június 26 és 30 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Részletesebb tudnivaló a hirdetőtáblán kifüggesztett plakáton olvasható. Jelentkezni június 19-ig lehet.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy több éve már csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Szombaton (június 17.) a győri bencés templomban a délelőtt 10.00 órakor kezdődő szentmise keretében Dr. Veres András megyéspüspök úr pappá szenteli Magyaros László szomódi származású diakónust a Győri Egyházmegye szolgálatára. Imádkozzunk a szentelendőért és aki teheti, vegyen részt ezen a papszentelésen!

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A Szentháromságos Egy Isten áldása kísérje mindennapjainkat az előttünk álló héten is.

Imádkozzunk a pappá szentelendőkért!

Könyörögjünk: Mindenható örök Isten, hallgasd meg kegyesen kérésünket, és szolgáidat, akiket a papságra választottál, a Szentlélek áldásaival és mennyei ajándékainak teljességével áraszd el, hogy azt a szent hivatást, amelyet kegyelmedből nyernek, segítségeddel méltóképpen töltsék be, és velünk együtt az örök életre eljussanak. Krisztus, a mi Urunk által. Ámen.