SZENTMISÉK RENDJE 2017. június 4 - 11.

2017. június 5. (hétfő) 11:18

PÜNKÖSDVASÁRNAP – FÜ

† Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért, valamint † Piroska és Izabella testvérekért

†Vilmos férj, édesapa, nagyapáért + Gyöngyösi Árpád keresztelése(beavató szentségek)

pro populo – latin nyelven

SZENTÓRA

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † Antal és József testvérekért

Szt. Bonifác püspök és vértanú – E

† Karácsony István édesapáért

Szt. Norbert püspök – e

Németh Sándorné Teréz temetése (régi)

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † testvérekért

† jótevőkért

Prágai Szt. Ágnes szűz– E

† Veronika testvérért

Szt. Efrém diakónus és egyháztanító – e

a bérmálkozók és hozzátartozóik gyóntatása

† testvérekért

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA – FÜ

† Barnabás felnőtt gyermekért

†János és Mária nagyszülőkért – TE DEUM

† Ferenc és Erzsébet nagyszülők, dédszülőkért és gyermekeikért

Cseri Milán Róbert, Szabados Emma és Németh András keresztelője

BÉRMÁLÁS

† Lehmann János és neje Ilonáért, valamint † nagyszülőkért

• Vasárnap (június 4.), elsővasárnap lévén, szentóra lesz 15.00 órakor templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere.

Hétfőn (június 5.), mivel a Katolikus Egyházban nem ünnep, csak este a szokott időben lesz szentmise.

Pénteken (június 9.) a Hildegard Óvoda ünnepli fennállásának 135. évfordulóját. Ebből az alkalomból ünnepi püspöki szentmise lesz templomunkban Dr. Veres András megyéspüspök úr vezetésével délelőtt 10.00 órakor. A meghívott vendégeknek tartsuk fenn az első padokat, de mindenkit szeretettel várunk!

Vasárnap (június 11.) a 9 órai szentmise keretében adunk hálát Istenünknek az elmúlt tanévért a Te Deum elimádkozásával. Kérem, hogy lehetőleg minden hittanos gyerek ezen a szentmisén vegyen részt! Adjunk közösen hálát Istenünknek azért a sok jóért, amiben részesített bennünket a tanév folyamán!

• Vasárnap (június 11.) 15.00 órakor a Bérmálás szentségében részesíti Dr. Veres András püspök úr megbízásából Dr. Pápai Lajos nyugalmazott megyéspüspök atya azokat a nyolcadikosainkat, akik kellőképpen felkészültek, tudásukról tanúbizonyságot adtak és megfeleltek a szentség felvételéhez szükséges követelményeknek. Imádkozzunk értük, és kérjük számukra a szentség hathatós kegyelmét, hogy valóban Krisztus tanúi lehessenek a világban!

Számukra a próbák június 8-án és 9-én 16.00 órától lesznek. Mindkét alkalommal kötelező a részvétel, hisz csak így tudjuk megtanulni a bérmálás menetét! A bérmálkozók és hozzátartozóik gyóntatása pedig június 9-én, azaz pénteken, a próba után lesz.

• Elérkezett a második kántorböjtnek is az ideje. A kántorböjt lényege, hogy az előttünk álló hét szerdáján, péntekén és szombatján szigorú böjtöt tartunk, melyet papi és szerzetesi hivatásokért ajánlunk fel. Többet imádkozunk, lehetőleg szentmisén veszünk részt, szentgyónáshoz járulunk (ha szükséges) és tudatosabban gyakoroljuk az irgalmasság cselekedeteit. Minél többen hozzunk áldozatot e szent ügyért az előttünk álló héten!

• Az éves programunk szerint a következő szombatra hirdettük az éjszakai szentgyónást és szentségimádást, de a máriakálnoki búcsú miatt ezt egy héttel eltoljuk, így az "éjszakai" szentgyónás és szentségimádást az Úrnapja vigíliáján, vagyis június 17-én, szombaton, tarjuk meg templomunkban. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy tiszta lélekkel járulhassanak szentáldozáshoz Úrnapján, mely Jézus Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepe, ugyanakkor szép lehetőség csendes szentségimádásban az Úrral lenni ezen a napon. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is van lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

• Az idei nyáron először hirdetjük meg a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2017. június 26 és 30 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Részletesebb tudnivaló a hirdetőtáblán kifüggesztett plakáton olvasható.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy több éve már csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A Szentlélek Úristen töltsön el bennünket kegyelmével, hogy Krisztus hűséges tanúi lehessünk az előttünk álló héten is!