SZENTMISÉK RENDJE 2017. május 28 - június 4.

2017. május 27. (szombat) 15:42

Húsvét 7. vasárnapja

URUNK MENNYBEMENETELE – FÜ

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

az idei elsőáldozókért és családjaikért

† Károly férjért halálának 1. évfordulóján

† Jankovics szülőkért

Hoffer Gyuláné Ilona temetése (régi)

Szt. István király ereklyéinek átvitele – e

májusi litánia

† Gizella édesanyáért, † Rozália, József és György testvérekért, valamint † nagyszülőkért

Lang Nándor temetése (régi)

† Mária és János keresztszülőkért

Szt. Jusztínusz vértanú – E

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Marcellínusz és Szt. Péter vértanúk – e

Szikszai Pálné Magdolna temetése (régi)

gyóntatás

† Sándorért, † Gáborért és † szülőkért

Lwanga Szt. Károly és társai vértanúk – E

† József férj, édesapáért

PÜNKÖSDVASÁRNAP – FÜ

† Matild és Ferenc szülők, nagyszülőkért, valamint † Piroska és Izabella testvérekért

†Vilmos férj, édesapa, nagyapáért + Gyöngyösi Árpád keresztelése

pro populo – latin nyelven

SZENTÓRA

† Antal és Ilona szülőkért, valamint † Antal és József testvérekért

• Az előttünk álló héten vizsgáznak a bérmálásra készülő fiataljaink. Imádkozzunk értük!

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Az előttünk álló héten hétfőtől a hónap utolsó napjáig, vagyis szerdáig, minden szentmise előtt 17.40-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

• Csütörtökön (június 1.), elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát végzünk 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd a szentmisét is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük felelősségünknek a hivatásokért való buzgó imádságot!

• Pénteken (június 2.) elsőpéntek lesz. A szentmise előtt 17.15-től a szentmise kezdetéig gyóntatunk templomunkban. Használjuk ki a lehetőséget!

Szombaton (június 3.), elsőszombat lévén, az esti szentmise előtt 17.30-kor elimádkozzuk a rózsafüzért ezzel is engesztelve Jézus és Mária Szeplőtelen Szívét és imádkozunk a bűnösök megtéréséért.

• Vasárnap (június 4.) Pünkösdvasárnap lesz. A 10.30-kor kezdődő szentmisét az Egyház hivatalos nyelvén, vagyis latin nyelven imádkozzuk.

Vasárnap (június 4.), elsővasárnap lévén, szentóra lesz 15.00 órakor templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere.

• Az idei nyáron először hirdetjük meg a plébániai napközis tábort. Ezzel szeretnénk egy kicsit segíteni azon szülőknek, akik nem vagy nehezen tudják megoldani gyermekük felügyeletét a vakáció idején. Természetesen minden gyereket szívesen látunk 2017. június 26 és 30 között reggel 8 órától 16.00 óráig. Részletesebb tudnivaló a hirdetőtáblán kifüggesztett plakáton olvasható.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy több éve már csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A feltámadt és Mennybe ment Urunk áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját!