SZENTMISÉK RENDJE 2017. május 21 - 28.

2017. május 20. (szombat) 15:00

Húsvét 6. vasárnapja

† Mária és Mátyás nagyszülők, dédszülőkért

† Etelka édesanya, nagymamáért

† Szabó Imre és neje Irénért és † nagyszülőkért

† nagyszülőkért

Szt. Rita szerzetesnő – e

Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú – e

† János férj, édesapa, nagyapáért

Szűz Mária, Keresztények Segítsége – E

† Mária és Károly szülőkért

Tiszteletreméltó Szt. Béda, v., Szt. VII. Gergely, v. Pazzi Szt. Mária Magdolna – e

Elek Lajosné Jolán temetése (régi)

† Erzsébet édesanyáért és Ferenc édesapáért, valamint † Ferenc fiukért

Néri Szt. Fülöp áldozópap – E

Hontvári Ferenc temetése (régi)

gyóntatás – elsőáldozók hozzátartozóinak

† Teréz és Ferenc szülőkért és † Lajos gyermekükért

felnőtt katekézis a közösségi házban

Canterbiury Szt. Ágoston püspök – e

elsőáldozók gyóntatása

májusi litánia

a május hónapban eltemetettekért: Szilágyi József, Németh Józsefné Dániel Terézia, Márczis László, Hontvári Ferenc

Húsvét 7. vasárnapja

URUNK MENNYBEMENETELE – FÜ

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

hálából a Szűzanya tiszteletére – Elsőáldozás

† Károly férjért halálának 1. évfordulóján

Vőcsei László Teodor keresztelője

† Jankovics szülőkért

• Szentatyánk, Ferenc pápa egy évvel ezelőtt, május 17-én, nevezte ki Dr. Veres Andrást a Győri Egyházmegye 78. püspökévé, aki egyben a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke. Imádsággal támogassuk András püspök atya apostoli szolgálatát, melyet immáron egy esztendeje végez egyházmegyénk élén.

Vasárnap (május 21.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban 16.00 órakor, melynek keretében Kocsis Sándor tart vetített előadást lengyelországi templomokról. Mindenkit szeretettel várnak!

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőntől szombatig minden szentmise előtt 17.40-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

A Bolyai és az egyéb iskolák harmadikosainak elsőáldozása május 28-án 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődtek. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 24. (szerda) 16.15-kor;

május 26. (péntek) 16.15-kor;

május 27. (szombat) 16.00-kor gyóntatás.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz pénteken (május 26.) is gyónási lehetőség 17 órától.

• Az egyházközségi hozzájárulással (egyházi adó) kapcsolatban szeretném jelezni, hogy több éve már csak a plébánián, illetve az egyházközség bankszámlájára lehet befizetni az egyházközségi hozzájárulást átutalással vagy postai befizetéssel. Csekk a plébánián, illetve a sekrestyében igényelhető. Hálásan köszönöm mindazoknak, akik már ezt megtették! (Az egyházközség határa: Erkel F. utca, Mátyás király utca, Hanság utca.)

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!