SZENTMISÉK RENDJE 2017. május 14 - 21.

2017. május 13. (szombat) 19:33

Húsvét 5. vasárnapja

hálából

† szülőkért – ELSŐÁLDOZÁS

a jó halál kegyelméért

Varga Zselyke keresztelője

a Szűzanya tiszteletére

Nepomuki Szt. János áldozópap és vértanú – e

májusi litánia

† családtagokért, † Zsófia édesanyáért, † Zsófia lányáért és † Frida nagymamáért

a Szűzanya tiszteletére

Szt. I. János pápa és vértanú – e

Márczis László temetése (régi)

élő családtagokért a Szűzanya tiszteletére

† hozzátartozókért

Sienai Szt. Bernardin áldozópap – e

májusi litánia

† édesapáért és élő László fiáért

Húsvét 6. vasárnapja

† Mária és Mátyás nagyszülők, dédszülőkért

† Etelka édesanya, nagymamáért

† Szabó Imre és neje Irénért és † nagyszülőkért

† nagyszülőkért

• Kedden, Nepomuki Szt. János emléklapja lesz, mely testvéregyházközségünk, azaz a mosoni plébánia búcsúnapja. Ezen az estén 18.00 órakor Németh László pápai prelátus, általános helynök, volt mosoni plébános mutat be aranymisét, hisz idén ünnepli pappászentelésének 50. évfordulóját. Isten éltesse a jubiláns atyát!

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek múlt vasárnapi perselyadományát, amellyel a papképzést és hivatásgondozást támogatták. Templomunkban 251 995 forintot, a Szent Ferenc kápolnában 4 495 forintot, a Szent Kereszt kápolnában pedig 35 710 forintot gyűjtöttünk össze erre a célra. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak és különösen is köszönöm a papi hivatásokért végzett imádságokat!

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőntől szombatig minden szentmise előtt 17.40-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

A Bolyai és az egyéb iskolák harmadikosainak elsőáldozása május 28-án 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődnek. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 17. (szerda) 16.15-kor;

május 19. (péntek) 16.15-kor;

május 24. (szerda) 16.15-kor;

május 26. (péntek) 16.15-kor;

május 27. (szombat) 16.00-kor gyóntatás.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 26.) is gyónási lehetőség 17 órától.

• Egyházmegyénk 15. alkalommal rendezi meg a Győri Szeretet Napokat Böjte Csaba ferences szerzetes misszióját támogatva, 2017. május 21-én (vasárnap). Püspöki szentmisével kezdődik 10.00 órakor a nap, mely az orsolyita templomban lesz, majd folytatódik a Püspökvár kertjében, ahol 16.30-kor a Misztrál együttes koncertjével fejeződik be. A Kedves Testvérek részvételére és támogatására számítva szeretettel várnak mindnyájunkat a szervezők, és buzdítok mindenkit erre a csodálatos vasárnapi programra!

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

"A Magyar Katolikus Egyház az idén is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során. A johelyrekerul.hu honlapon keresztül is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények (például családi adókedvezmény) miatt nulla forint. Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi. Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Kérjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Segítségét hálásan köszönjük!"

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!