SZENTMISÉK RENDJE 2017. május 7 - 14.

2017. május 6. (szombat) 16:51

Húsvét 4. vasárnapja

könyörgőnap a papi hivatásokért

GYŰJTÉS!

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † testvérekért

† Kaberta Károlyért

Makai Izabella, Horváth Erika, Varga Nimród, Benkó Botond keresztelője

SZENTÓRA – benne májusi litánia

† Erazma nővérért és † Károly férj édesapáért

hálából gyógyulásért

hálából házassági évfordulón

Németh Józsefné Terézia temetése (régi)

élő lelkipásztorokért

Boldog Salkaházi Sára szűz és vértanú – e

† Kálmán és Rozália szülőkért, valamint † Ida testvérért

Szt. Néreusz és Szt. Achilleusz vértanúk –e vagy Szt. Pongrác vértanú – e

Gyóntatás – elsőáldozók hozzátartozóinak

† István és Etelka szülőkért, valamint † hozzátartozókért

felnőtt katekézis a közösségi házban

a Fatimai Boldogságos Szűz Mária – e

elsőáldozó gyerekek gyóntatása

† családtagokért

Húsvét 5. vasárnapja

hálából

† szülőkért – ELSŐÁLDOZÁS (Újhelyi, Fekete)

a jó halál kegyelméért

Varga Zselyke keresztelője

a Szűzanya tiszteletére

Vasárnap (május 7.), a papi hivatások világnapja. "Az aratni való sok, a munkás pedig kevés. Kérjétek az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába." Jézusunk ezen szavaira gondolva vegyük komolyan a papi hivatásokért való imádságot, püspök atyánk szándéka szerint, csatlakozva az Apor Vilmos imaszövetséghez és támogassuk azokat, akik szívükben meghívást éreznek a szent szolgálatra. Ezen a vasárnapon a perselyadományunk összegét a papnevelés céljaira fordítjuk és vele a győri Szeminárium növendékeit támogatjuk, akik között közösségünkből is van már fiatal és remélhetőleg jövőre is lesz egy újabb. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű adományait!

Vasárnap (május 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15.00 órakor templomunkban, melynek keretében elimádkozzuk a lorettói litániát és imádkozunk az édesanyákért, nagymamákért. Utána rózsafüzér titokcsere lesz.

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőntől szombatig minden szentmise előtt 17.40-kor elimádkozzuk a lorettói litániát. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Az Újhelyi és a Fekete iskolák harmadikosainak elsőáldozása május 14-én 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődtek. Kérem, hogy továbbra is minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 10. (szerda) 16.15-kor;

május 12. (péntek) 16.15-kor;

május 13. (szombat) 9.00-kor gyóntatás.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 12.) is gyónási lehetőség 17.00 órától. Lehetőleg minél többen használják ki ezt az alkalmat!

Tisztelettel kérem a Kedves Testvéreket, hogy ezen a vasárnapon – aki nem érintett az elsőáldozásban – lehetőség szerint másik szentmisén vegyen részt! Köszönöm a megértésüket!

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. Adónk első 1%-át ajánljuk fel a Magyar Katolikus Egyház részére a 0011 technikai számon és buzdítsuk katolikus ismerőseinket is, hogy támogassák adójuk első 1%-val egyházukat. Mivel a második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel, szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08.

"A Magyar Katolikus Egyház az idén is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során. A johelyrekerul.hu honlapon keresztül is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a legkisebb, akár a nulla összegről szóló rendelkezés is értékes.

Kérjük, abban az esetben is tegye meg felajánlását a Magyar Katolikus Egyháznak, ha személyi jövedelemadója bizonyos kedvezmények (például családi adókedvezmény) miatt nulla forint. Az állam ugyanis a felajánlók számánál ezeket a rendelkezéseket is figyelembe veszi. Az egyházaknak biztosított kiegészítő támogatás felosztása ugyanis a rendelkezők száma alapján történik, amelybe a nulla forintról szóló felajánlás is beleszámít.

Kérjük, támogassa a Magyar Katolikus Egyház szolgálatát adója egyházi 1%-ával, hogy minél több helyen nyújthassunk segítséget! Technikai szám: 0011

Segítségét hálásan köszönjük!"

Imádkozzunk a keresztelendőkért, házasulandókért, betegekért és az elhunytakért!

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!