SZENTMISÉK RENDJE 2017. április 30 - május 7.

2017. május 1. (hétfő) 9:36

Húsvét 3. vasárnapja

könyörgőnap a jó termésért

† Lajos, édesapa, nagyapáért

† Imre férj, édesapa, nagyapáért, † Tibor testvérért, valamint † Major szülőkért

† Árvay Istvánért és † Zoltán fiáért

Czeglédi Sámuel, Szigony Olivér, Tokai Gabriella keresztelője

Liszkai Zalán keresztelője

† Teréz és István szülők, nagyszülőkért, valamint † Cecília és Csaba testvérekért

Szt. József, a munkás – e

májusi litánia – ünnepélyes

Szt. Atanáz püspök és egyháztanító – E

† Ilona és Ferenc szülőkért és † Ferenc testvérért

Szt. Fülöp és Szt. Jakab apostolok – Ü

Szilágyi József temetése (új)

a Szűzanya tiszteletére és † Anikóért

Szt. Flórián vértanú – e

SZENTÓRA – benne májusi litánia

Papi és szerzetesi hivatásokért

Gyóntatás

májusi litánia

† Ernő férj édesapa, nagyapáért, † Valéria és Károly szülőkért, valamint † hozzátartozókért

engesztelő rózsafüzért + májusi litánia

† hozzátartozókért

Húsvét 4. vasárnapja

könyörgőnap a papi hivatásokért

GYŰJTÉS!

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † testvérekért

† Kaberta Károlyért

Makai Izabella, Horváth Erika, Varga Nimród, Benkó Botond keresztelője

SZENTÓRA – benne májusi litánia

† Erazma nővérért és † Károly férj édesapáért

• Május a Boldogságos Szűzanya hónapja. Hétfőn a szentmise előtt 17.30-kor ünnepélyesen elimádkozzuk a lorettói litániát, a többi napon pedig 17.40-kor. Buzdítok mindenkit a részvételre, a közös imádságra, hogy együtt köszöntsük Égi Édesanyánkat és kérjük közbenjárását.

Csütörtökön (május 4.), elsőcsütörtök lévén, megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat 17.00 órakor papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. A Szentóra keretében imádkozzuk el a májusi litániát is.

Pénteken (május 5.), elsőpéntek. Gyónási lehetőséget biztosítunk 17.15-től templomunkban egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Szombaton (május 6.), elsőszombat lévén, az esti szentmise előtt 17.15-kor elimádkozzuk a rózsafüzért ezzel is engesztelve Jézus és Mária Szeplőtelen Szívét és imádkozunk a bűnösök megtéréséért, majd ezt követően imádkozzuk el májusi litániánkat.

Május 6-án (szombat) gyalogos zarándoklatot szervezünk Pannonhalmáról Győrbe – követve a Szent Jakab utat –, hogy a Szent László emlékévben a legszentebb áldozatot bemutatva együtt imádkozzunk és könyörögjünk szent királyunk hermájának őrzési helyén egyházmegyénkért, papjainkért, papi és szerzetesi hivatásokért. A zarándoklatról bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható vagy érdeklődni lehet a plébánián. Jelentkezni csütörtök délig lehet!

Vasárnap (május 7.), a papi hivatások világnapja. "Az aratni való sok, a munkás pedig kevés. Kérjétek az aratás Urát, küldjön munkásokat aratásába." Jézusunk ezen szavaira gondolva vegyük komolyan a papi hivatásokért való imádságot, püspök atyánk szándéka szerint, csatlakozva az Apor Vilmos imaszövetséghez és támogassuk azokat, akik szívükben meghívást éreznek a szent szolgálatra. A jövő vasárnapi perselyadományunk összegét a papnevelés céljaira fordítjuk és vele a győri Szeminárium növendékeit támogatjuk, akik között közösségünkből is van már fiatal és remélhetőleg jövőre is lesz egy újabb. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű adományait!

Vasárnap (május 7.), a 9.00 órakor kezdődő szentmise végén a hittanos gyerekek egy csoportja anyák napi műsort ad elő, melyre mindenkit szeretettel várnak.

Vasárnap (május 7.), elsővasárnap lévén, szentségimádási órát tartunk 15.00 órakor templomunkban, melynek keretében elimádkozzuk a lorettói litániát és imádkozunk az édesanyákért, nagymamákért.

Az Újhelyi és a Fekete iskolák harmadikosainak elsőáldozása május 14-én 9.00 órakor lesz templomunkban. A próbák azonban már elkezdődnek. Kérem, hogy minden elsőáldozó vegyen részt a próbákon, hogy ügyesen tudja mindenki a szerepét a szertartáson.

A próbák:

május 3. (szerda) 16.15-kor;

május 5. (péntek) 16.15-kor;

május 10. (szerda) 16.15-kor;

május 12. (péntek) 16.15-kor;

május 13 (szombat) 9.00-kor gyóntatás, majd próba, ha szükséges.

Az elsőáldozók hozzátartozóinak szintén lesz előtte pénteken (május 12.) is gyónási lehetőség 17 órától.

A feltámadt Krisztus legyen velünk a hétköznapokban, hogy hitünkben megerősödve, példamutató keresztény életet élhessünk!