SZENTMISÉK RENDJE 2017. március 19 - 26.

2017. március 18. (szombat) 16:19

Nagyböjt 3. vasárnapja

† József áldozópapért

† Nyitrai József és Makó Mária szülőkért

† Hegyi Tiborért halála évfordulóján

Rubi Milán keresztelője

† József édesapáért, † József testvérért, valamint † nagyszülőkért és keresztszülőkért

Szt. József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese – FÜ

Székely Albertné Emília temetése (régi)

† József férj, édesapáért

Cziniel Veronika temetése (régi)

† Csaba felnőtt gyermekért

† Gabriella édesanyáért

keresztút

† István és Erzsébet szülőkért, † István fiukért, Emília lányukért és Károly vejükért

Urunk születésének hírüladása (Gyümölcsoltó Boldogasszony) – FÜ

Régi István – Nagyváradi Renáta házasságkötése

a március hónapban eltemetettekért: Nagy Ádám, Németh Tamás, Jakus Józsefné Csejtey Ilona Erzsébet, Horváth Lóránt, Heine József Károly, Dr. Horváth Miklós, Dr. Thiesz József, Székely Albertné Emília, Cziniel Veronika

Nagyböjt 3. vasárnapja

† Jusztina és István szülőkért

† Malvin és Sándor szülőkért, † Mária édesanya, nagymamáért, valamint † Rozália testvérért

Hécz és Ott család † tagjaiért

† József és Katalin szülőkért, valamint † Irma feleség, édesanya, nagymama, testvérért

• Vasárnap (március 19.) a Rozália-kör találkozója lesz a közösségi házban (Lotz K. u 2.) 16.00 órakor. Mindenkit szeretettel várnak.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• A Győri Egyházmegye nagyböjti ifjúsági lelkigyakorlatára 2017. március 31. és április 2. között kerül sor a győrújbaráti Apor Vilmos Lelkigyakorlatos Házban. Erre a lelkigyakorlatra szeretettel hívják és várják plébániánk 16-30 év közötti fiataljait. A péntek 17 órától vasárnap 11 óráig tartó bentlakásos, teljes ellátást biztosító lelkigyakorlatot Sárai-Szabó Kelemen OSB perjel, templomigazgató vezeti, a téma: Emberségünk – kereszténységünk.

Jelentkezés Paksa Balázs ifjúsági referensnél (9021 Győr, Káptalandomb 5./B), 96/550-745, 20/343-3172, . Részvételi díj: 10.500 Ft (szállással, étkezéssel együtt). A résztvevő fiatalok kedvezményt kaphatnak: 3.500-3.500 Ft-ot a püspökség, illetve a plébánia áll. Jelentkezési határidő: 2017. március 22.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel. Szeretném felhívni a Kedves Testvérek figyelmét hogy a "nullás" bevallás is számít, vagyis abban az esetben is ajánlja fel az 1%-ot! A második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel. Szeretettel ajánlom az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08 (megtalálható az újságos asztalon is)!

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, szeretettel bekapcsolódunk az Magyar Katolikus Karitász országos tartósélelmiszer gyűjtési programjába. Így az előttünk álló héten hétfőtől hozzuk el adományunkat és helyezzük a szokott helyre. A legkisebb adománnyal is a felebaráti szeretet csodája valósul meg közöttünk.

Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a Katolikus Karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, hogy gyümölcsöző Nagyböjtöt élhessünk!