SZENTMISÉK RENDJE 2017. március 5 - 12.

2017. március 4. (szombat) 16:35

Nagyböjt 1. vasárnapja

† Borbála és Károly szülőkért

† Sándor Zoltán férj édesapa, nagyapáért

SZENTÓRA

† Imre és Irén szülőkért, valamint fiuk † Zoltán férj, édesapáért

hálából a Szűzanya tiszteletére

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Németh Tamás temetése (régi)

Zoltán élő gyermekért

Jakus Józsefné Ilona Erzsébet temetése (új)

Horváth Lóránt temetése (régi)

a rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Keresztúti ájtatosság

† barátokért

magyóvári keresztút

† Sörös Imréért

"éjszakai" gyóntatás és szentségimádás

Nagyböjt 2. vasárnapja

† Ferenc férjért

† Margit édesanya, nagymamáért

† Bella és Zoltán nagyszülők, dédszülőkért

Fischer-Erdős Luca, Wennesz József Milán, Krommer Dorka Laura, Kószás Zsombor, Pormüller Dorka keresztelője

† Erzsébet és Gyula szülők, nagyszülőkért

• A múlt vasárnapi gyűjtésünk eredményeként templomunkban 292 245 forinttal a Szent Kereszt kápolnában 34 300 forinttal támogattuk a katolikus oktatási intézményeinket, különösen is a Hildegard Óvodát. Hálás szívvel köszönjük adományaikat és Isten fizessen vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

Vasárnap (március 5.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Vasárnap (március 5.) a családok találkozója a közösségi házban technikai okok miatt elmarad. Helyette a következő hét vasárnapján (március 12.) lesz a találkozó 16.00 órakor.

Hamvazószerdával elkezdtük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ne feledjük, hogy kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

• Nagyböjt péntekjein 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Pénteken (március 10.) folytatódik felnőtt katekézisünk a közösségi házban (Lotz K. u. 2.) 19.00 órától. Igyekszünk megismerkedni hitünkkel, amit minden vasárnap megvallunk, próbáljuk helyre tenni gondolatainkat, elmondjuk véleményünket, meglátásunkat egy-egy kérdéssel kapcsolatban, ugyanakkor válaszokat is keresünk kérdéseinkre. Minden felnőtt érdeklődőt szeretettel hívok és várok!

• Szombaton (március 11.) első alkalommal szervezzük meg a Magyaróvári Keresztutat. Ennek az eseménynek kettős célja is van. Egyrészt megismerkedünk a plébániánk területén lévő kápolnák és vallásos témájú köztéri szobrok történetével, másrészt pedig a keresztút állomásain elmélkedve, imádkozva, énekelve próbáljuk "átélni" Jézus keresztútját. Jó lenne, ha minél többen csatlakoznának közös imádságunkhoz, az Úrért vállalt "áldozathoz". A keresztút a templomból indul 13.00 órakor és ide tér vissza. Az útvonal a faliújságon lévő plakáton olvasható.

• Ugyancsak szombaton (március 11.) az előző évhez hasonlóan "éjszakai" szentgyónás és szentségimádás lesz templomunkban. Ez azt jelenti, hogy a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik a hétköznapokban később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy tiszta lélekkel éljék meg a nagyböjti időszakot. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

• A templomunk faliújságján található éves programunkból is kitűnik, hogy az idei esztendőnket különösen is a papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve szeretnénk eltölteni. Ennek részeként nemcsak imádságokat, de böjtöket is szeretnénk felajánlani. Így a régi hagyományokat felidézve ún. kántorböjtöt hirdetünk. Számunkra az első most a tavaszi kántorböjt lesz, melynek lényege, hogy az előttünk álló hét szerdáján, péntekén és szombatján szigorú böjtöt tartunk, melyet papi és szerzetesi hivatásokért ajánlunk fel. Többet imádkozunk, lehetőleg szentmisén veszünk részt, szentgyónáshoz járulunk (ha szükséges) és tudatosabban gyakoroljuk az irgalmasság cselekedeteit.

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházközségünk zarándoklatot szervez Fatimába és Santiago de Compostelaba 2017. szeptember 21-28 között. Jelentkezési határidő március 15-ig. Már közel negyvenen leszünk. Bővebb tájékoztatás a faliújságon, illetve a plébánián.

• Folytatva nagyböjti lemondásunkat, amikor a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra is gondolunk, a mostani héthez hasonlóan a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy zacskó tetszőleges tésztát, amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjt további vasárnapjain is. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, hogy gyümölcsöző Nagyböjtöt élhessünk!