SZENTMISÉK RENDJE 2017. február 26 - március 5

2017. március 3. (péntek) 14:13

(könyörgő nap a világ éhezőiért)

Gyűjtés a katolikus iskolák javára!

† Ferenc férj, édesapáért

Kuzmić család † tagjaiért

† Irén édesanyáért

Gráf Mia Flóra keresztelője

† Imre és Borbála szülők, nagyszülőkért

Németh Ferenc temetése (régi)

† Géza férj, édesapa, nagyapáért

Hamvazószerda

szigorú böjti nap!!!

Nagy Ádám temetése (régi)

† Szemes Istvánért és felesége Máriáért, valamint † László és István fiaikért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Keresztúti ájtatosság és gyóntatás

† Imre és Sarolta szülőkért

Szt. Kázmér v. Boldog Meszlényi Zoltán

† szülőkért és családtagokért

Nagyböjt 1. vasárnapja

† Borbála és Károly szülőkért

† Sándor Zoltán férj édesapa, nagyapáért

SZENTÓRA

† Imre és Irén szülőkért, valamint fiuk † Zoltán férj, édesapáért

Hamvazószerdával (március 1.) elkezdjük húsvéti készületünk Szent Negyvennapját. Ezen a napon jelöljük meg a megszentelt hamuval a Kedves Testvérek homlokát az este 18.00 órakor kezdődő szentmise keretében. Aki teheti, vegyen rész ezen a szentmisén és hamvazószerdán hamvazkodjon!

A Magyarországra érvényes böjti fegyelmet szeretettel közöljük:

Böjt és hústól való megtartóztatás van: Hamvazószerdán (03.01.) és Nagypénteken (04.14.). E napokon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni, és egyszer szabad jóllakni, húseledelt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad enni.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel.

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt 17.15 órától gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

A gyóntatás alatt – nagyböjti péntek lévén – 17.15-kor közös keresztúti ájtatosságot végzünk templomunkban. Minél többen vegyünk részt rajta és elmélkedjünk Krisztus Urunk szenvedéséről.

• Pénteken, szombaton és vasárnap (március 3-4-5) tartjuk nagyböjti lelkigyakorlatunkat, melynek vezetője Böcskei Győző atya, a Soproni Szent István Plébánia plébánosa. Mindhárom napon – vasárnap is csak – az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

Vasárnap (március 5.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig, a vállalkozók pedig február 27-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel. A második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel. Szeretettel kérjük az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08 (megtalálható az újságos asztalon is)!

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházközségünk zarándoklatot szervez Fatimába és Santiago de Compostelaba 2017. szeptember 21-28 között. Jelentkezési határidő március 15-ig. Még van lehetőség jelentkezni, de kérem, hogy mihamarabb tegyük meg, hisz hamar eltelik ez a három hét. Bővebb tájékoztatás a faliújságon, illetve a plébánián.

• Nagyböjti lemondásunk akkor lesz igazán érdemszerző, ha azt valamilyen nemes célra fordítjuk. Gondoljunk most a velünk élő hajléktalanokra és rászorulókra! Jó lenne, ha minden héten elhoznánk a templomba egy jelképes ajándékot, melyet nekik ajánlunk fel. Így a következő vasárnapra mindenki, aki le tud mondani, aki tud böjtölni, hozzon magával a szentmisére egy tetszőleges konzervet (hús, máj, hal, stb.), amit szíve őszinte szeretetével felajánl egy hajléktalannak, rászorulónak. Mi ezt összegyűjtjük és eljuttatjuk mindazoknak, akik rászorulnak. Az utána lévő héten ismét más csekélységet gyűjtünk majd, és így lesz ez az idei nagyböjtben. Gyakoroljuk az irgalmasságot!

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, munkáját az egész hét folyamán!