SZENTMISÉK RENDJE 2017. február 19 - 26

2017. február 20. (hétfő) 21:47

† édesapáért és fiáért, valamint  † nagyszülőkért

† István és Teréz szülőkért, † Gábor férj, édesapa, nagyapáért

† Miklós férj, édesapa, nagyapáért

† Takács Erzsébet édesanya, nagymama születésének évfordulóján

Damiáni Szt. Péter püspök és egyháztanító – e

† Kálmán és Berta szülőkért

Szt. Péter apostol székfoglalása – Ü

Hallamann és Schmidt család † tagjaiért, valamint † Mária keresztanyáért

Szt. Polikárp püspök és vértanú – E

† Hegyi Andrásné feleség, édesanyáért

Szt. Mátyás apostol – Ü

Nagy Gyula temetése (régi)

Dugovics család élő és † tagjaiért

a február hónapban eltemetettekért: Kovács László, Élő Kálmánné Varga Katalin, Geiszbül Károly, Fehér Józsefné Fülöp Katalin, Kotek Imréné Csóka Magdolna, Horváth Andrea, Varga Imre, Nagy Gyula

(könyörgő nap a világ éhezőiért)

Gyűjtés a katolikus iskolák javára!

† Ferenc férj, édesapáért

Kuzmić család † tagjaiért

† Irén édesanyáért

Gráf Mia Flóra keresztelője

† Imre és Borbála szülők, nagyszülőkért

Pénteken (február 24.) felnőtt katekézist indítunk a közösségi házban (Lotz Károly u. 2.)19.00 órai kezdettel. A Katolikus Egyház Katekizmusát alapul véve beszélgetünk mindenekelőtt hitünkről és egyéb témákról, saját meglátásainkról és az egyház tanításáról különféle kérdésekben. Minden felnőtt érdeklődőt szeretettel várok, fiatalt és időset egyaránt!

Vasárnap, azaz február 26-án (és a szombat esti szentmisében) tartjuk a szokásos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. A gyűjtés teljes összegét az esperesi kerületben működő egyházmegyei oktatási intézmények javára fordítják. A mi esetünkben ez a Hildegárd Óvoda. Akik egyénileg is kívánják segíteni iskoláinkat, azok az "Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítvány" számlájára (11737007-20529396) küldjék adományaikat a támogatott iskola megjelölésével. Kérjük a Kedves Híveket, hogy különös figyelmet fordítsanak anyagiakban is azokra a katolikus oktatási intézményekre, melyek a jövő ifjúságát keresztény szellemben nevelik! A jövő vasárnapi perselyadományunkat tehát erre a célra fordítjuk.

• Idén is rendelkezhetünk a személyi jövedelemadónk kétszer egy százalékáról, legkésőbb május 20-ig. A Magyar Katolikus Egyház részére adónk 1%-át a 0011 technikai számon ajánlhatjuk fel. A második 1%-ot valamely közhasznú alapítvány javára ajánlhatjuk fel. Szeretettel kérjük az adó második 1%-ának felajánlását a Hildegard Óvoda Alapítványa javára, melynek adószáma 18536137-1-08 (megtalálható az újságos asztalon is)!

Nyílt nap lesz 2017. február 25-én a Győri Papnevelő Intézetben, melynek keretében lehetőség nyílik arra, hogy a Szeminárium élete és a papi hivatás iránt érdeklődő fiatalok találkozhassanak az itt végzett atyákkal, és személyesen ismerhessék meg a kispapok életét. Jelentkezni lehet dr. Martos Levente Balázs prefektus úrnál a címen vagy a 96/313-055-ös telefonszámon. Szeretettel buzdítom a középiskolás fiúkat, akiknek szívében érdeklődés van a szemináriumi élet iránt, hogy egy élményekben gazdag napot töltsenek el a kispapokkal és utazzanak el Győrbe! Kérem a szülők támogató segítségét is, melyet előre köszönök.

• Már előre jelzem, hogy a nagyböjti lelkigyakorlatunk március 3-4-5-én lesz. A lelkigyakorlat vezetője Böcskei Győző atya, a Soproni Szent István Plébánia plébánosa. Pénteken, szombaton és vasárnap az esti szentmise keretében mondja el elmélkedéseit. Buzdítok mindenkit a részvételre, ezért is időzítettem a hét végére lelkigyakorlatunkat!

• Megyésfőpásztorunk, Dr. Veres András püspök atya, felhívásához igazodva február 22-én szeretnénk elküldeni mindazok jelentkezési lapját, akik szívesen áldoznak napjukból 5 percet arra, hogy papi és szerzetesi hivatásokért imádkozzanak. A jelentkezési lapok arányából Püspök úr is látni fogja, minden közösség hozzáállását ehhez az égető problémához. Érezzük nagy-nagy felelősségünknek a hivatásokért való könyörgést és kérem, hogy minél többen jelentkezzünk! Jelentkezési lapjainkat leadhatjuk a plébánián vagy a sekrestyében.

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházközségünk zarándoklatot szervez Fatimába és Santiago de Compostelaba 2017. szeptember 21-28 között. Jelentkezési határidő március 15-ig. Még van lehetőség jelentkezni, de kérem, hogy mihamarabb tegyük meg, hisz hamar eltelik ez a három hét. Bővebb tájékoztatás a faliújságon, illetve a plébánián.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, munkáját az egész hét folyamán!