SZENTMISÉK RENDJE 2017. február 12 - 19.

2017. február 11. (szombat) 15:05

† Farkas és Tóth nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† István és Erzsébet szülőkért, † István fiukért, † Emília lányukért és † Károly vejükért

† Katalin édesanya, nagymamáért és † László édesapáért

Szamosi Borbála és Schwarz Belián Konor János keresztelője

† Jolán feleség, édesanya, nagymamáért

Szt. Cirill szerzetes és Szt. Metód püspök, Európa társvédőszentjei - Ü

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

Kotek Imréné Magdolna temetése (régi)

† Erzsébet és Ferenc nagyszülők, dédszülőkért és gyermekeikért

Horváth Andrea temetése (régi)

† Alajos férj, édesapa, nagyapáért

A szervita rend hét alapítója - e

Varga Imre temetése (régi)

† István és Ágnes szülőkért és † hozzátartozókért

† Tamás felnőtt gyermek, testvérért

† édesapáért és fiáért, valamint  † nagyszülőkért

† István és Teréz szülőkért, † Gábor férj, édesapa, nagyapáért

† Miklós férj, édesapa, nagyapáért

† Takács Erzsébet édesanya, nagymama születésének évfordulóján

Pénteken (február 17.) Győrben a Nagyboldogasszony székesegyházban (bazilika) a 10.00 órakor püspöki szentmise keretében nyitják meg ünnepélyesen a Szent László évet, melyre mindenkit szeretettel vár Dr. Veres András megyéspüspök úr.

•Az idei esztendőben elindítjuk az ún. felnőtt katekézist plébániánkon. Ez azt jelenti, hogy a Katolikus Egyház Katekizmusát alapul véve beszélgetünk témákról, saját meglátásainkról és az egyház tanításáról különféle kérdésekben. Azért tartom mindezt fontosnak, mert a hívek nagy része már nagyon régen tanulta ezt, vagy éppen azon a gyermek szinten van a hitismerete, amelyet harmadikosként tanult. Ezek a találkozók kéthetente pénteken lennének 19 órától. Első alkalommal a közösségi házunkban találkozzunk 2017. február 24-én. Majd a létszámtól függően változhat a helyszín. Minden felnőtt érdeklődőt szeretettel várok, fiatalt és időset egyaránt!

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházközségünk zarándoklatot szervez Fatimába és Santiago de Compostelaba 2017. szeptember 21-28 között. Jelentkezési határidő március 15-ig. Bővebb tájékoztatás a faliújságon, részletes program pedig a plébánián, illetve a sekrestyében található.

• Megyésfőpásztorunk, Dr. Veres András püspök atya, február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén hivatalosan is kihirdette az Apor Vilmos Imaszövetség megalapítását papi és szerzetesi hivatásokért. Társuljunk minél többen püspök atyánk imaszándékához, hogy egyházmegyénk hivatásokban gazdagodjék, ezáltal biztosítva jövőjét és lelki megújulását. A felhíváshoz igazodva február 22-én szeretnénk elküldeni minél több jelentkezési lapot. Az imaszövetségben lévő tagság nem sok áldozatot kíván tőlünk, mindössze azt, hogy naponta imádkozzunk el egy tized rózsafüzért és egy imádságot papi hivatásokért könyörögve. Tisztelettel kérem, érezzük nagy-nagy felelősségünknek a hivatásokért való könyörgést, hisz azok hiánya előbb-utóbb minden egyházközséget érinteni fog, bármily nagy is legyen az. Kérem, hogy minél többen jelentkezzünk és jelentkezési lapjaikat a plébánián vagy a sekrestyében adjuk le. Püspök atya mindenkinek személyesen eljuttatja a hivatalos imádságot, így felvesz az imaszövetségbe! Adja a Jóisten, hogy plébániánk jeleskedjék a nagyszámú imádkozó közösségben.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét és munkáját az egész hét folyamán!