SZENTMISÉK RENDJE 2017. február 05 - 12.

2017. február 7. (kedd) 18:14

† nagyszülőkért

† Ámon és Mária Kuzmić

SZENTÓRA

† Klára édesanyáért

Miki Szt. Pál és társai vértanúk, E

† szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† szülőkért és testvérekért

Emiliáni Szt. Jeromos, e v. Bakhita Szt. Jozefina szűz, e

Geiszbül Károly temetése (régi)

Fehér Józsefné Katalin temetése (régi)

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

† nagyszülőkért

Szt. Skolasztika szűz, E

betegekért

a lourdes-i Boldogságos Szűz Mária, e

† András édesapa, nagyapáért

† Farkas és Tóth nagyszülőkért, valamint † hozzátartozókért

† István és Erzsébet szülőkért, † István fiukért, † Emília lányukért és † Károly vejükért

† Katalin édesanya, nagymamáért és † László édesapáért

Szamosi Borbála és Schwarz Belián Konor János keresztelője

† Jolán feleség, édesanya, nagymamáért

Vasárnap (február 5.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Ugyancsak vasárnap (február 5.) folytatódik a családok találkozója a közösségi házban délután 4 órakor. Minden kis- és nagycsaládot szeretettel várnak!

Február 10-én (péntek) a Betegek Világnapjához kapcsolódva (a lourdes-i Boldogságos Szűz Mária, február 11.), az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 8-ig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal. Ha valaki egyáltalán nem tudja megoldani addig a szentgyónását, a szentmise előtt 17.15-től még lesz gyóntatás.

•Az idei esztendőben szeretnénk elindítani az ún. felnőtt katekézist plébániánkon. Többen kifejezték már korábban ilyen jellegű igényüket, így most elkezdjük. Ez azt jelenti, hogy a Katolikus Egyház Katekizmusát alapul véve beszélgetünk témákról, saját meglátásainkról és az egyház tanításáról különféle kérdésekben. Azért tartom mindezt fontosnak, mert a hívek nagy része már nagyon régen tanulta ezt, vagy éppen azon a gyermek szinten van a hitismerete, amelyet harmadikosként tanult. Talán ezért is tartják a vallásukat nem gyakorló testvéreink sok esetben mesének az egészet. Pedig a HITTAN, ahogy ez a nevében is benne van, egy komoly tanrendszer. Ezek a találkozók kéthetente pénteken lennének 19 órától. Első alkalommal a közösségi házunkban találkozzunk 2017. február 24-én. Majd a létszámtól függően változhat a helyszín. Minden felnőtt érdeklődőt szeretettel várok, fiatalt és időset egyaránt!

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházközségünk zarándoklatot szervez Fatimába és Santiago de Compostelaba 2017. szeptember 21-28 között. Jelentkezési határidő március 15-ig. Bővebb tájékoztatás a faliújságon, részletes program pedig a plébánián, illetve a sekrestyében található.

• Megyésfőpásztorunk, Dr. Veres András püspök atya, február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén hivatalosan is kihirdette az Apor Vilmos Imaszövetség megalapítását papi és szerzetesi hivatásokért. Társuljunk minél többen püspök atyánk imaszándékához, hogy egyházmegyénk hivatásokban gazdagodjék, ezáltal biztosítva jövőjét és lelki megújulását. A felhíváshoz igazodva február 22-én szeretnénk elküldeni minél több jelentkezési lapot. Az imaszövetségben lévő tagság nem sok áldozatot kíván tőlünk, mindössze azt, hogy naponta imádkozzunk el egy tized rózsafüzért és egy imádságot papi hivatásokért könyörögve. Tisztelettel kérem, érezzük nagy-nagy felelősségünknek a hivatásokért való könyörgést, hisz azok hiánya előbb-utóbb minden egyházközséget érinteni fog, bármily nagy is legyen az. Kérem, hogy minél többen jelentkezzünk és jelentkezési lapjaikat a plébánián vagy a sekrestyében adjuk le. Püspök atya mindenkinek személyesen eljuttatja a hivatalos imádságot, így felvesz az imaszövetségbe! Adja a Jóisten, hogy plébániánk jeleskedjék a nagyszámú imádkozó közösségben, hisz annak hatalmas ereje van, higgyük el! Én hiszem!

• Az Új Ember és a Hitvallás átvehető a sekrestyében