SZENTMISÉK RENDJE 2017. 01. 29 - 02. 05.

2017. január 30. (hétfő) 16:17

† Sándor férj, édesapa, nagyapa

† Mária és József szülőkért, valamint † hozzátartozókért

† Olga és Ferenc szülők, nagyszülőkért

Cser Attila keresztelője

† Emília és Béla szülőkért, † Ferenc testvérért, † Irma nagynéniért, valamint † Anna és Balázs szülőkért

Bosco Szt. János áldozópap, E

hálából a Szűzanya tiszteletére

† Szemes Lajos és Magdolna szülőkért és † Ildikó lányukért

Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony), Ü

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Szt. Balázs püspök és vértanú,e v. Szt. Anszgár (Oszkár), e

Kovács László temetése (régi)

Élő Kálmánné Katalin temetése (régi)

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † testvérekért

† nagyszülőkért és † Jánosért

† nagyszülőkért

† Ámon és Mária Kuzmić

SZENTÓRA

† Klára édesanyáért

Február 2-án (csütörtök), Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepén este 18.00 órakor ünnepi szentmisét mutatunk be gyertyás körmenettel. A Templom előtti téren megszenteljük a gyertyákat, majd égő gyertyákkal vonulunk be a templomba, ahol a szentmisénk folytatódik. Mindenkit nagy szeretettel várok, de különösen is várom erre a szentmisére azokat, akik idén lesznek elsőáldozók. Hozzák el gyertyáikat, melyeket kereszteléskor kaptak, hogy megáldhassuk azokat és ezek fényénél újítják majd meg keresztégi fogadásukat az elsőáldozáskor. Akinek nincs ilyen gyertyája, beszerezhető a plébánián hivatali időben.

Akik több gyertyát is szeretnének megszenteltetni, hozzák magukkal a szentmisére!

• Ugyancsak csütörtökön (február 2.), elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat, melyben különösen is a szerzetesi hivatásokért imádkozunk, hiszen Gyertyaszentelő Boldogasszony napja egyben a szerzetesség világnapja.

Pénteken, azaz február 3-án, Szent Balázs püspök és vértanú emléknapján Balázs-áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket. Ezt a szentelményt a következő vasárnap is kiszolgáltatjuk minden szentmise után.

Mik a szentelmények?

A szentelmények szent jelek, amelyek az Egyház könyörgése által kegyelmet közvetítenek.

• Pénteken elsőpéntek is lesz. A szentmise előtt 17.15-től gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Vasárnap (február 5.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

Február 10-én (péntek) a Lourdes-i Boldogságos Szűz Mária (február 11.) emléknapjával kapcsolatosan, mely egyben a Betegek Világnapja, az esti szentmisében kiszolgáltatjuk a Betegek szentségét mindazon beteg, illetve idős testvéreinknek, akik jelentkeznek a szentség felvételre és kérik. Jelentkezni február 8-ig lehet a plébánián vagy a sekrestyében megtalálható jelentkezési lappal.

• A fatimai jelenések 100. évfordulója alkalmából egyházmegyei zarándoklatot szerveznek augusztus 10-15 között Dr. Veres András megyéspüspök vezetésével. Bővebb tájékoztatás a plébánián.

• Egyházközségünk is szervez zarándoklatot Fatimába és Santiago de Compostelaba szeptember 21-28 között. Bővebb program hamarosan olvasható lesz a faliújságon.

Isten áldása kísérje mindannyiunk életét, munkáját az egész hét folyamán!