SZENTMISÉK RENDJE 2017. január 1 - 8.

2016. december 31. (szombat) 12:00

Szűz Mária Isten Anyja

(Újév)

Béke világnapja

élő András felnőtt gyermek, édesapa gyógyulásáért

† Megyimori Piroska édesanya, testvérért

Nagy Szt. Vazul és Nazianzi Szt. Gergely püspökök és egyháztanítók, E

Dezső férj, édesapáért

élő és † papokért és szerzetesekért

† Károly férj, édesapa, nagyapáért és † hozzátartozókért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Urunk megjelenése (Vízkereszt), Fü.

† nagyszülőkért és rokonokért

Schneider Károly temetése

GYÓNTATÁS

† Rongits Rezsőért és Cecília édesanyjáért

Penyaforti Szt. Rajmund áldozópap, e.

† házastársért

Urunk megkeresztelkedése, Ü

Csizmadia Gyuláné halálának 1. évfordulóján

a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért

† Lajos és Erzsébet szülőkért, valamint † Zsuzsanna és Károly gyermekeikért

SZENTÓRA

† Albert felnőtt gyermekért

• Vasárnap (január 1.), elsővasárnap ugyan, de a délutáni szentségimádási órát majd 8-án tartjuk meg templomunkban 15.00 órától. Ezt követően 16.00-kor rózsafüzér titokcsere lesz.

• Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk templomunkban 17.00 órától papi és szerzetesi hivatásokért könyörögve, majd ezt követően az esti szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Érezzük kötelességünknek a hivatásokért való könyörgést!

Pénteken, Vízkereszt ünnepe lesz, amely parancsolt ünnep! Templomunkban – mivel munkanap – reggel 7.00 és este 18.00 órakor lesz szentmise. Az esti szentmise keretében tartjuk meg a vízszentelés szertartását. Törekedjünk arra, hogy bár hazánkban munkanap, ennek ellenére mindnyájan szentmisével szenteljük meg Vízkereszt főünnepét!

• Ugyancsak pénteken, mivel elsőpéntek is egyben, 17.15-től gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt az alkalmat szentgyónásunk elvégzésére!

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2017. január 7-én (szombat) lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE ház kialakítására fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 3-ig (kedd) jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4200ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, szintén megteheti péntekig. A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián, mert nem szeretném, ha pazarolnánk! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre.

• Akik szeretnék megszenteltetni házukat, lakásukat Vízkereszt ünnepével kapcsolatban, kérem, mihamarabb jelezzék, hogy időpontot tudjunk egyeztetni!!! A házszentelés évente ismételhető.

Istentől megáldott, boldog Újesztendőt kívánok mindenkinek!