SZENTMISÉK RENDJE 2016. december 25 - 2017. január 1.

2016. december 24. (szombat) 17:14

Urunk születése,

KARÁCSONY

(Parancsolt ünnep)

† Emerencia és Péter szülőkért és † családtagjaikért

† Papp György édesapa, nagyapáért

† Ilona és Endre szülők, nagyszülőkért

Szt. István első vértanú, Ü.

a Lex család † tagjaiért

† István és Mária szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Ilona édesanyáért, Károly édesapáért, † János férj, édesapa nagyapáért, valamint † Norbert gyermek, férj, édesapáért

Szt. János apostol és evangélista, Ü.

† Béla férj, édesapa, nagyapáért

Aprószentek, Ü

Tóthné Kovács Borbála temetése (régi)

Nyéki Antalné Anna temetése (régi)

† édesanyáért és † családtagokért

Karácsony nyolcada alatti V. nap

Nagy Sándorné Mária temetése (régi)

† Antal gyermekért

A Szent Család: Jézus, Mária és József, Ü

a december hónapban eltemetettekért: Csöllei Istvánné Horváth Erzsébet, Frank Józsefné Cser Borbála, Haszonics Jánosné Gombás Erzsébet, Paukovics László, Kobli István, Rubint László György, Kóta Antal, Sörös Imre, Pősze János, Sipos Alex, Gál Lajosné, Tóthné Kovács Borbála, Nyéki Antalné Masicza Anna, Nagy Sándorné Csepa Mária

Karácsony nyolcada alatti VII. nap

hálából Isten segítségéért

Szűz Mária Isten Anyja

(Újév)

Béke világnapja

élő András felnőtt gyermek, édesapa gyógyulásáért

† Megyimori Piroska édesanya, testvérért

December 26-án (hétfő), 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban. A 9.00 órai szentmise elmarad

• Ebben az esztendőben, mivel minden főünnep vasárnapra esik, a Szent Család ünnepe december 30-án, azaz pénteken lesz. Minden családot nagy szeretettel várok az esti szentmisére, melyet bár a hónap elhunytjaiért ajánlunk fel, de a szentmise után szívesen megáldom külön is a családokat! Aki teheti, kérem, jöjjön el!

December 31-én, szombaton, a polgári év végén, 16.00 órakor kezdődik hálaadó szentmisénk, benne a plébánosi éves értékeléssel. Újév napján 8.00, 10.30, 18.00 órakor lesznek szentmisék templomunkban.

December 22-től január 2-ig nincs ügyfélfogadás a plébánián, csak sürgős esetben szíveskedjenek keresni (haldoklót ellátni, temetést bejelenteni).

• Vasárnap (január 1.), elsővasárnap ugyan, de a délutáni szentségimádási órát majd 8-án tartjuk meg templomunkban 15.00 órától. Ezt követően 16.00-kor rózsafüzér titokcsere lesz.

Egyházközségünk jótékonysági bálja 2017. január 7-én lesz 19.30 órai kezdettel. A bál bevételét a mosonmagyaróvári HOSPICE ház kialakítására fordítjuk. Még vannak szabad helyek a bálra. Kérem, hogy január 3-ig jelentkezzenek, akik szívesen részt vennének a bálon és azon a héten csütörtökig mindenki vásárolja is meg a belépőjegyeket a plébánián. A jegy ára 4200ft, mely tartalmazza a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Amennyiben valaki még felajánlana tombolát, szintén megteheti péntekig. A bálra szívesen várunk édes- és sóssütemény felajánlást, de kérem, jelezzék előtte a plébánián, mert nem szeretném, ha pazarolnánk! Támogató jegy is vásárolható a plébánián tetszés szerinti összeggel, melyet a befizetéskor feltüntetünk a jegyre.

Kegyelemteljes Karácsonyt kívánok mindenkinek

és Istentől megáldott, boldog Újesztendőt!