SZENTMISÉK RENDJE 2016. december 11 - 18.

2016. december 10. (szombat) 12:00

Advent 3. vasárnapja

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért, valamint † Ágoston testvérért

† Végh István férj, édesapa, nagyapáért – MINISTRÁNS AVATÁS

† János férj, édesapa, nagyapáért és † szülőkért - megemlékezés Antall Józsefről

Szilvási István Dávid keresztelője

† Harkai István férjért, † István fiáért és † nagyszülőkért

A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária, e

a Zimmermann család † tagjaiért

Kóta Antal temetése (régi)

Szt. Lúcia szűz és vértanú, E

† Etelka és Gábor szülők, nagyszülőkért

Keresztes Szt. János áldozópap és egyháztanító, E

† Kálmán József és Szabó Sarolta szülőkért

† József keresztapáért és † hozzátartozókért

† Valéria és Péter szülők, nagyszülőkért

† hozzátartozókért

† édesanya, nagymama, dédmamáért és hálából Istennek.

† nagyszülőkért és † keresztszülőért

Sándor férj, édesapáért

Advent 4. vasárnapja

† Margit és Márk szülők, nagyszülőkért, valamint † József testvérért

† Mária, Sándor és József szülőkért

† Tamás fiúért

GYÓNTATÁS

† János férj édesapa, nagyapáért

Advent 3. vasárnapján (december 11. Gaudete vasárnap) a szentmisék keretében megáldjuk az otthoni karácsonyi jászol Kis Jézus figuráját, illetve a kisebb Betlehemeket.

Vasárnap (december 11.), a Rozália kör találkozója lesz 16.00 órakor a közösségi házban. Téma: Karácsonyvárás a magyar költők művei alapján. Mindenkit szeretettel várnak!

• Az adventi időben RORATE-szentmisékre hívjuk továbbra is a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor. Azoknak a gyerekeknek, aki részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken.

Hétfőn (december 12.) 18.00 órakor a mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye lesz templomunkban. Bővebb információ a hirdetőtáblán.

A betegek látogatását december 15-én, csütörtökön, délelőtt végezném. Ha tudnak olyan beteg hozzátartozóról, ismerősről, aki nem tud már eljönni templomba, de szívesen gyónna és áldozna Karácsony ünnepével kapcsolatban, kérem, jelezzék szerdáig a sekrestyében vagy a plébánián!

December 18-ig várunk száraz sütemény, édesség és egyéb tartós élelmiszer felajánlásokat, melyeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál (betlehem, szent sír), lehetőleg közvetlenül a szentmisék előtt, illetve után, vagy hivatali időben a plébánián. Ezeket a rászoruló családoknak juttatjuk el. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet!

Vasárnap (december 18.) gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Hat-hét pap áll a bűnbánók rendelkezésére. Pápai Lajos püspök atya is gyóntat majd és az esti szentmisét ő mutatja be. Legyen bűnbánó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2016" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók már a sekrestyében is.

• Már lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 9-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2017. január 7-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 5-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4200ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére és jövő heti munkájára az ADVENTI IDŐBEN!