SZENTMISÉK RENDJE 2016. december 4 - 11.

2016. december 5. (hétfő) 16:12

Advent 2. vasárnapja

† Ferenc férj, édesapa, nagyapa, dédapáért

† Karall szülőkért

SZENTÓRA

† Levente felnőtt gyermek, testvérért

† lelkipásztorokért

Szt. Miklós püspök, e

† Szabó Ferenc és Szitás Mária szülőkért, valamint † testvérekért

Szt. Ambrus püspök és egyháztanító, E

† Jankovics szülőkért

† József férj édesapa, nagyapáért

A Boldogsásos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatása, FÜ

† Ilona nagynéniért

a rózsafüzér társulat élő és † tagjaiért

Szt. Juan Diego Cuauhtlatoatzin, e

† Julianna és Antal szülők, nagyszülőkért

† Emil gyermek, testvér, édesapáért

† Ferenc férjért

Ernő férj, édesapa, nagyapáért

Advent 3. vasárnapja

† Albert és Éva szülők, nagyszülőkért, valamint † Ágoston testvérért

† Végh István férj, édesapa, nagyapáért – MINISTRÁNS AVATÁS

† János férj, édesapa, nagyapáért és † szülőkért - megemlékezés Antall Józsefről

Szilvási István Dávid keresztelője

† Harkai István férjért, † István fiáért és † nagyszülőkért

December 8-án, csütörtökön, a Szeplőtelen Fogantatás ünnepén déli 12 órakor elimádkozzuk mind a négy Rózsafüzért itt a templomban. Kérjük Nagyasszonyunk közbenjárását hazánkért, hazánk lelki megújulásáért, valamint a békéért az egész világ számára.

• Az adventi időben RORATE-szentmisékre hívjuk a Kedves Testvéreket hétfőtől szombatig minden nap hajnali 6 órakor. Azoknak a gyerekeknek, aki rendszeresen részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken.

Advent 3. vasárnapján (december 11. Gaudete vasárnap) a szentmisék keretében megáldjuk az otthoni karácsonyi jászol Kis Jézus figuráját, illetve a kisebb Betlehemeket. Kérjük, hozzák magukkal a szentmisére, ezzel is kifejezve karácsonyi előkészületünket!

• December 12-én, hétfőn a mosonmagyaróvári kórusok adventi hangversenye lesz templomunkban.

A betegek látogatását december 15-én, csütörtökön, délelőtt végezném. Ha tudnak olyan beteg hozzátartozóról, ismerősről, aki nem tud már eljönni templomba, de szívesen gyónna és áldozna Karácsony ünnepével kapcsolatban, kérem, jelezzék a sekrestyében vagy a plébánián!

December 18-ig várunk száraz sütemény, édesség és egyéb tartós élelmiszer felajánlásokat, melyeket a templomban lehet elhelyezni a bejárattal szembeni oltárnál (betlehem, szent sír), lehetőleg közvetlenül a szentmisék előtt, illetve után, vagy hivatali időben a plébánián. Ezeket a rászoruló családoknak juttatjuk el. Minden kis felajánlás nagy segítség lehet!

Advent 4. vasárnapján, azaz december 18-án gyónási lehetőséget biztosítunk 14.30-tól az esti szentmise végéig a templomunkban. Legyen bűnbánó felkészülésünk Karácsony ünnepére.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok, valamint a "Szívem első gondolata 2016" c. könyv és gyermeknaptár kaphatók már a sekrestyében is.

• Már lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 9-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2017. január 7-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 5-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4200ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére és jövő heti munkájára az ADVENTI IDŐBEN!