SZENTMISÉK RENDJE 2016. november 27 - december 4.

2016. november 26. (szombat) 16:38

Advent 1. vasárnapja

† Ferenc édesapa, nagyapáért

† Megyimori Mátyás és Hanaszek Erzsébet szülőkért

† Albert felnőtt gyermekért és † Éva keresztanyáért

Kiss Kevin, Niczki Balázs és Dávid, Hackl Márton és Németh Zoárd Krisztián keresztelője

† Katalin és József szülőkért és † Irma testvérért

† Erzsébet és Péter szülők, nagyszülőkért

Tóth László temetése (új)

† Gizella és Lajos szülőkért, valamint † Sándor és Judit testvérekért

Szt. András apostol, Ü

† Imre édesapa, nagyapáért

† Ferenc férj, édesapa, nagyapáért

Csöllei Istvánné Erzsébet temetése (régi)

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

† István és Ágnes szülőkért és † hozzátartozókért

Frank Józsefné Borbála temetése (régi)

Haszonics Jánosné Erzsébet temetése (régi)

GYÓNTATÁS

† Mester Anrásért

Xavéri Szt. Ferenc áldozópap, E

† Fazekas szülőkért, valamint † Zoltán és Sándor fiaikért

Géza férj, édesapa, nagyapáért

Advent 2. vasárnapja

† Ferenc férj,édesapa, nagyapa, dédapáért

† Karall szülőkért

SZENTÓRA

† Levente felnőtt gyermek, testvérért

• Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek együttérzését a rászorulók iránt. A múlt heti Karitász-gyűjtésünk eredményeként a 285 500 forintot gyűjtöttünk templomunkban és 23 905 forintot a Szent Kereszt kápolnában. Isten fizesse vissza százszorosan minden jószándékú adakozónak!

• Az adventi idővel elkezdődött karácsonyi előkészületünk. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik. Azoknak a gyerekeknek, aki rendszeresen részt vesznek a hajnali szentmiséken reggelit biztosítunk, hogy utána el ne késsenek az iskolából. Ehhez szívesen fogadunk felajánlásokat is. Bízom benne, hogy sok fiatallal találkozom a szentmiséken.

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, szentségimádási órát tartunk 17.00 órakor templomunkban papi és szerzetesi hivatásokért imádkozva, majd erre a szándékra ajánljuk fel szentmisénket is.

Pénteken elsőpéntek, gyónási lehetőséget biztosítunk a szentmise előtt 17.15-től a szentmise kezdetéig.

Vasárnap (december 4.), mivel elsővasárnap lesz, szintén szentórát tartunk 15.00 órakor templomunkban. A szentóra után lesz a rózsafüzér titokcsere.

• Hétfőtől lehet kérni szentmiseszándékokat hivatali időben a plébánián. Szeretettel buzdítok mindenkit a legszentebb áldozat bemutatásának felajánlására élő és elhunyt szeretteinkért!

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 9-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

Egyházközségünk ismét megrendezi jótékonysági bálját a HOSPICE javára 2017. január 7-én 19.30 órai kezdettel. Jegyek december 5-től a plébánián igényelhetők és lefoglalhatók akár telefonon is. A jegy ára 4200ft, mely tartalmazza az aperitifet, a vacsorát, a zenét és egy kis jótékonykodást is. Mindenkit szeretettel várunk! Szívesen fogadunk tombola felajánlásokat is!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

A szívünkbe érkező Istenünk áldását kívánom mindnyájunk életére és jövő heti munkájára az ADVENTI IDŐBEN!