SZENTMISÉK RENDJE 2016. november 20 - 27.

2016. november 20. (vasárnap) 17:09

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA

† József édesapáért, valamint † József testvérért és † nagyszülőkért

† Erzsébet nagynéniért és † János nagybácsiért

pro populo – Giesswein Sándor emlékérem- és díjátadás

SZENTÓRA

† Ilona és Sándor szülőkért, valamint † Alajos és Pál testvérekért

A Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban, E

† szülőkért, testvérekért és hozzátartozókért

Szt. Cecília szűz és vértanú, E

† szülők, nagyszülőkért

Szt. I. Kelemen pápa és vértanú, e vagy Szt. Kolumbán, e.

† Erzsébet és László szülők, nagyszülőkért

Dung-Lac Szt. András áldozópap és társai vértanúk, E

† imádkozótársakért

Alexandriai Szt. Katalin szűz és vértanú, e

Gulyás Istvánné Margit temetése (régi)

Sulyok Sándor temetése (régi)

† szülőkért

a november hónapban eltemetettekért: Bogár Gyuláné Berki Mária, Csík Ferencné Dániel Irén, Kőnig Imréné Riesinger Veronika, Simon Tiborné Léber Margit, Csepregi Ottó, Gulyás Istvánné Rónaszéki Margit, Sulyok Sándor, Tóth László

Advent 1. vasárnapja

† Ferenc édesapa, nagyapáért

† Megyimori Mátyás és Hanaszek Erzsébet szülőkért

† Albert felnőtt gyermekért és † Éva keresztanyáért

Kiss Kevin, Niczki Balázs és Dávid, Hackl Márton és Németh Zoárd Krisztián keresztelője

† Katalin és József szülőkért és † Irma testvérért

• Jövő Szombaton (november 26.) az esti szentmise keretében gyújtjuk meg adventi koszorúnk 1. gyertyáját. Mindenkit szeretettel hívok és várok erre a szentmisére!

• A jövő vasárnaptól kezdetét veszi karácsonyi előkészületünk az adventi idővel. A szentmisék rendje Adventben a következőképpen alakul: hétfőtől szombatig minden nap lesz hajnali szentmise 6 órakor, de a szokásos esti szentmise 18 órakor csak szerdától lesz, tehát hétfőn és kedden elmaradnak. A vasárnapi szentmisék rendje nem változik.

• Kérem, hogy a jövő évre szóló Hitvallás újság előfizetést, illetve az Új Ember újság, valamint az Adoremus előfizetést december 9-ig jelezzék névvel és elérhetőséggel a plébánián vagy a szentmisék előtt, illetve után a sekrestyében.

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• A Győri Egyházmegyei Karitász felhívással fordul a Kedves Testvérek felé és önkénteseket keres élelmiszergyűjtési akciójához. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán.

• Egyházmegyei ifjúsági lelkigyakorlatot lesz Győrújbaráton november 25-27-én, melyre egyházközségünk fiataljait is várják. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható, illetve az egyházmegye honlapján.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!