SZENTMISÉK RENDJE 2016. november 13 - 20.

2016. november 12. (szombat) 12:00

† Barnabás felnőtt gyermekért

† Kocsis Károly és Fekete Mária nagyszülőkért

hálából 45. házassági évfordulón

Horváth Ármin István, Horváth Zente és Horváth Milán keresztelője

† Brúnó nagybácsiért

Nagy Szt. Albert püspök és egyháztanító, e

† rokonokért

Skóciai Szt. Margit, E

Csepregi Ottó temetése (régi)

† Géza férj, édesapa, nagyapa, dédapáért, valamint † Zoltán gyermekért, † szülőkért és † testvérekért

Nagy Szt. Gertrúd szűz, e

† Katalin és István szülőkért, valamint † János nevelőszülőért

"éjszakai" gyóntatás és szentségimádás

Szt. Péter és Szt. Pál bazilikák felszentelése, e

† hozzátartozókért

Árpád-házi Szt. Erzsébet, Ü

† nagyszülőkért és † Jolán feleség, édesanyáért

KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA

† József édesapáért, valamint † József testvérért és † nagyszülőkért

† Erzsébet nagynéniért és † János nagybácsiért

pro populo – Giesswein Sándor emlékérem- és díjátadás

SZENTÓRA

† Ilona és Sándor szülőkért

Csütörtökön (november 17.), az Irgalmasság Rendkívüli Szentévében utoljára, kínálunk lehetőséget a késői órákban szentgyónásra és szentségimádásra. Ezen a napon a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik később fejezik be munkájukat és lehetőség arra, hogy valóban tiszta lélekkel zárjuk ezt a szentévet. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is van lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

Vasárnap (november 20.) lesz a Giesswein Sándor emlékérem és díj átadása templomunkban a 10.30-kor kezdődő szentmise keretében, melyre mindenkit nagy szeretettel várunk. A szentmisét és a díjátadást követően koszorút helyezünk el a Giesswein-szobornál és néhai Kovács K. Zoltán országgyűlési képviselő emléktáblájánál. A szentmisén és a koszorúzáson templomunk Krisztina kórusa énekel. Az idei évben az emlékérmet és díjat az emlékbizottság Csiba Erzsébetnek ítélte, aki a Kistérségi Egyesített Szociális Intézmény (KESZI) vezetője.

• Ugyancsak vasárnap (november 20.) Krisztus Király ünnepén, a liturgikus egyházi év utolsó vasárnapján 15.00 órakor szentségimádási órát tart a Jézus Szíve család közössége. Ennek keretében elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát és felajánljuk egyházközségünket és családjainkat Krisztus Királynak. Akik ezen ájtatosságon részt vesznek, a szokott feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek!

• A szokásos évi Karitász-gyűjtést Szent Erzsébet ünnepét követő vasárnapon, vagyis november 20-án, tartjuk ebben az esztendőben. Ez a gyűjtés elsősorban az Egyházmegyei Karitász céljait szolgálja. Ebből nyújtunk támogatást a nagycsaládosoknak, a betegeknek, a szegény sorsú egyedülállóknak, a gyermekeiket egyedül nevelő szülőknek, és azoknak a szegényebb sorsú gyermekeknek, akik katolikus iskoláinkban tanulnak. A jövő vasárnapi perselyadományt erre a célra fordítjuk. Kérem a Kedves Testvérek nagylelkű hozzáállását!

• Tisztelettel és szeretettel felhívom azon testvérek figyelmét, akik még nem rendezték az idei egyházközségi hozzájárulásukat (egyházi adó), hogy megtehetik azt a plébánián hivatali időben. Felhívhatjuk ezzel kapcsolatban szomszédjaink, ismerőseink figyelmét is, különösen azokét, akik nemrég költöztek egyházközségünk területére. Azoknak pedig, akik már rendezték Isten fizesse meg százszorosan és ezúton is köszönöm elkötelezettségüket!

• A Győri Egyházmegyei Karitász felhívással fordul a Kedves Testvérek felé és önkénteseket keres élelmiszergyűjtési akciójához. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán, illetve ITT olvasható.

• Egyházmegyei ifjúsági lelkigyakorlatot lesz Győrújbaráton november 25-27-én, melyre egyházközségünk fiataljait is várják. Bővebb tájékoztató a hirdetőtáblán olvasható, illetve ITT olvasható.

• Katolikus kalendáriumok és falinaptárok kaphatók a plébánián.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!