SZENTMISÉK RENDJE 2016. szeptember 25 - október 2.

2016. szeptember 24. (szombat) 15:58

Szentírás vasárnapja

† szülőkért és testvérekért, valamint élő hozzátartozókért

† Géza édesapa, nagyapáért

† Bérces István férjért

Hérics Luca keresztelője

† János férj, édesapa, nagyapáért

Szt. Kozma és Damján vértanúk, e.

Páli Szt. Vince áldozópap, E.

† Gyula és Gizella szülőkért

Szt. Vencel vértanú, e. vagy Ruiz Szt. Lőrinc és társai vértanúk, e.

† Anna és László szülőkért és † hozzátartozókért, valamint hálából Istennek

Szt. Mihály Gábor és Rafael Főangyalok, Ü.

† Győri Ferencné feleség, nagymamáért

Szt. Jeromos, áldozópap és egyháztanító, E.

† Turi József férj, édesapa, nagyapáért

A Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szt. Teréz szűz és egyháztanító, E.

† János férj, édesapa, nagyapáért

élő családtagokért

† Körtvélyesi Károlyért halálának 1. évford.

† szülők, nagyszülőkért és † hozzátartozókért

Sági Boróka, Gyüre Emili Eperke, Neuberger Róbert keresztelője

Szent Ferenc (majoroki) kápolna búcsúja – pro populo

SZENTÓRA

Hárs család † tagjaiért

Vasárnap (szeptember 25.) a Rozália-kör találkozója lesz 16.00 órakor a közösségi házban (Lotz. K. u 2.). Szentírás vasárnapjára való tekintettel a téma a Szentírás lesz. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!

• Még mindig van lehetőség jelentkezni az egyházközségi zarándoklatra, melyet október 1-jén szervezünk Szombathelyre a Szent Márton emlékévvel kapcsolatban. A két autóbuszból az egyik már megtelt, viszont a másikon még sok hely van. Örülnék, ha minél többen elzarándokolnánk ezen a napon Szent Márton szülővárosába. A jelentkezők között vannak fiatalok, gyerekek és idősebbek is. Jelentkezni szeptember 28-ig lehet a plébánián. Az indulás az óvári temető elől lesz 8.00 órakor, érkezés a koraesti órákban az indulás helyszínére. Plakát a hirdetőtáblán.

Szombaton (október 1.) nem lesz ministránsfoglalkozás.

Vasárnap (október 2.) elsővasárnap lévén szentségimádási órát tartunk templomunkban 15.00 órakor, folytatva elmélkedésünket az isteni irgalmasságról, majd ezt követően rózsafüzér titokcsere lesz.

• Fiatal családok egy kis csoportja kezdeményezésére minden hónap első vasárnapján családi délutánt szervezünk. Az első alkalom október 2-án 16.00 órakor lesz jelenleg a közösségi házban (Lotz K. u. 2).

• Ugyancsak október 2-án 11 órakor lesz a Szent Ferenc (majoroki) kápolna búcsúja. Plakát a hirdetőtáblán.

• Már előre jelzem, hogy Dr. Veres András megyéspüspök atya szeretettel várja zarándoklatra az idei tanévben érettségizőket a győri székesegyház-bazilikába, október 22-én, szombaton egy változatos és lelkileg megerősítő lelki napra. Érezzétek magatokat megszólítva és éljetek ezzel a csodálatos lehetőséggel!

• Dr. Veres András megyéspüspök atya szeretettel várja katekézis sorozatra az érdeklődőket Győrött, a Szeminárium épületében, szeptember 28-án, 18.00 órára. Plakát a hirdetőtáblán.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!