SZENTMISÉK RENDJE 2016. szeptember 18 - 25.

2016. szeptember 17. (szombat) 15:18

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

† Mária és Mihály szülők, nagyszülőkért

élő Anna édesanyáért (101 éves)

Szlavonics Natasa és Danavár Zalán keresztelője

szentmise a Háromtölgy kápolnánál

† Mária és Pál szülőkért

Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik, koreai vértanúk, E.

† Ferenc és Mária szülőkért, valamint † családtagokért

Szt. Máté apostol, evangélista, Ü.

Csengel Tibor temetése (régi)

élő és † családtagokért

Németh János temetése (régi)

Lencse Jánosné Ilona temetése (régi)

† Katalin és János szülőkért, nagyszülőkért

Pietrelcinai Szt. Pio szerzetes, áldozópap, E.

† Katalin édesanyáért

Szt. Gellért püspök és vértanú, Ü.

hittanos gyerekek gyóntatása

a szeptember hónapban eltemetettekért: Wasserscheid szül. Csatlós Mária Magdolna, Dr. Kuroli Géza, Rák Tiborné Bodó Ilona, Majoros Lászlóné Benkő Veronika, Fűzfáné Murai Klára, Lökösházi Sándorné Lunczer Józsa, Csengel Tibor, Németh János, Lencse Jánosné Rátkai Ilona

Szentírás vasárnapja

† szülőkért és testvérekért, valamint élő hozzátartozókért

† Géza édesapa, nagyapáért

† Bérces István férjért

Hérics Luca keresztelője

† János férj, édesapa, nagyapáért

Szeptember 18-án (vasárnap) tartjuk a Háromtölgy kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor Rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise, melynek celebránsa és szónoka Dr. Schmatovich János székesegyházi kanonok. Pappá szentelésének 50. évfordulóját ünneplő Kanonok úr aranymisés áldásban részesíti a megjelent híveket. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre.

Szombaton (szeptember 24.) délelőtt 9.00-tól gyóntatjuk azokat a hittanosainkat, akik már voltak elsőáldozók. Ez az év eleji szentgyónásuk. Kérem a Tisztelt Szülőket, hogy segítsék gyermekeik méltó felkészülését és hozzák el őket a templomba!

• Amint már jeleztem a nyolcadikosok második hittanórája, mely szentségi felkészítő és mindazoknak kötelező, akik bérmálkozók szeretnének lenni:

vagy hétfőn 15.00-15.45

vagy szerdán 16.30-17.15

van a közösségi házban (Lotz Károly u. 2.). Kérem, hogy a bérmáláshoz való felkészülés érdekében mindenki oldja meg, hogy gyermeke részt vehessen valamelyik délutáni hittanórán is!

Egyházközségi zarándoklatot szervezünk október 1-jén Szombathelyre a Szent Márton emlékévvel kapcsolatban. Két autóbuszt foglaltunk le, hogy minél többen elzarándokolhassunk ezen a napon Szent Márton szülővárosába. Jelentkezni szeptember 28-ig lehet a plébánián. Örülnék, ha valóban egyházközségi lenne a zarándoklatunk, vagyis szeretettel hívok és várok időset és fiatalt egyaránt! Plakát a hirdetőtáblán.

• Fiatal családok egy kis csoportja kezdeményezésére minden hónap első vasárnapján családi délutánt szervezünk a plébánia udvarában. Az első alkalom október 2-án lesz. Plakát a hirdetőtáblán.

• Ugyancsak október 2-án 11 órakor lesz a Szent Ferenc (majoroki) kápolna búcsúja.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!