SZENTMISÉK RENDJE 2016. szeptember 11 - 18.

2016. szeptember 14. (szerda) 8:43

† Nagy Sándor férj, édesapa, nagyapáért

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Rozália és Károly szülőkért, valamint † családtagjaikért

† Anna testvérért és családjáért

Szűz Mária szent neve, E.

Lökösházi Sándorné Józsa temetése (régi)

Aranyszájú Szt. János püspök és egyháztanító, E

GYŐR: a székesegyház felszentelése, Ü.

† Lakatos Imréné feleség, édesanyáért

Szent Kereszt felmagasztalása, Ü.

szentmise a Szent Kereszt (olasz) kápolnában. Veres András püspök úr celebrálja.

A fájdalmas Szűzanya, E.

† szülőkért

Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök, vértanúk, E.

† Megyimori Mátyás és Hanaszek Erzsébet nagyszülőkért

Bellarmin Szt. Róbert püspök és egyháztanító, e.

Antal Péter – Horváth Adél házasságkötése, Édua Adél gyermekük és Bogár Áron László keresztelője.

† keresztszülőkért

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért

† Mária és Mihály szülők, nagyszülőkért

élő Anna édesanyáért (101 éves)

Szlavonics Natasa és Danavár Zalán keresztelője

szentmise a Háromtölgy kápolnánál

† Mária és Pál szülőkért

Szeptember 14-én (szerda), Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén az olasz kápolnában szentségimádási napot tartunk reggel 8.00 órától, majd 15.00-tól szentóra lesz és este 18.00 órakor csak ott lesz szentmise. Az ünnepi szentmisét Dr. Veres András megyéspüspök úr celebrálja. Mindenkit szeretettel várunk!

Csütörtökön (szeptember 15.) ismét lehetőséget kínálunk a késői órákban szentgyónásra és szentségimádásra. Ezen a napon a szentmise után kihelyezzük az Oltáriszentséget és 21 óráig gyóntatunk. Egyedülálló lehetőség ez azoknak, akik később fejezik be munkájukat. Ilyenkor nemcsak szentgyónásra, de lelki beszélgetésre is lesz lehetőség kb. fél órában. Mindenkit szeretettel várunk!

Csütörtökön 18.45-kor elkezdjük a katekumenátust, vagyis a felnőttek felkészítő tanfolyamát. Itt a templomban lesz az első alkalom, majd megbeszéljük a részleteket. Akik jelentkeztek a plébánián, őket értesítjük telefonon is a pontos kezdésről.

Szeptember 18-án (vasárnap) délután tartjuk a Háromtölgy kápolna búcsúját, mely a fájdalmas Szűzanya tiszteletére emeltetett. A kápolnánál 14.30-kor Rózsafüzér lesz, majd ezt követően 15.00 órakor ünnepi szentmise, melynek celebránsa és szónoka Dr. Schmatovich János székesegyházi kanonok. Pappá szentelésének 50. évfordulóját ünneplő Kanonok úr aranymisés áldásban részesíti a megjelent híveket. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk a közös ünneplésre.

• Most már a nyolcadikosok hittanórája is órarendben van, viszont a második hittanóra, mely szentségi felkészítő és mindazoknak kötelező, akik bérmálkozók szeretnének lenni vagy hétfőn 15.00 órakor vagy szerdán a 16.30-kor lesz a közösségi házban. Első alkalommal azonban a templomban találkozunk. Kérem, hogy a bérmáláshoz való felkészülés érdekében mindenki oldja meg, hogy gyermeke részt vehessen valamelyik délutáni hittanórán is! Amennyiben nagyon késői az időpont az egyiken tudunk változtatni, de sokaknak délutáni elfoglaltsága is van.