SZENTMISÉK RENDJE 2016. szeptember 4 - 11.

2016. szeptember 3. (szombat) 15:01

Abonyi család † tagjaiért

pro populo – VENI SANCTE

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Kató Emili és Dezső Natália keresztelője

SZENTÓRA

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért és Varga család † tagjaiért

Kalkuttai Szt. Teréz szűz, e.

Wasserscheid Mária Magdolna temetése (új)

Dr. Kuroli Géza temetése (régi)

Rák Tiborné Ilona temetése (régi)

† Hedvig és Gyula szülőkért, valamint † Aranka és László testvérekért

† Ida és Mihály keresztszülőkért és † Alajos nagybácsiért

Szt. Márk, István és Menyhért áldozópapok, kassai vértanúk, Ü.

† Jolán és Lukács keresztszülőkért

Szűz Mária születése (Kisboldogasszony), Ü.

Fűzfáné Murai Klára temetése (régi)

a Rózsafüzér-társulat élő és † tagjaiért

Clavert Szt. Péter áldozópap, e.

† Zoltán édesapáért

Kelemen Tamás – Szabó Diána házasságkötése és Ábel gyermekük keresztelője

† férj édesapa nagyapáért

† Nagy Sándor férj, édesapa, nagyapáért

† Mária és István szülők, nagyszülők, dédszülőkért

† Rozália és Károly szülőkért, valamint † családtagjaikért

† Anna testvérért és családjáért

Vasárnap (szeptember 4.) az iskolai év kezdetén a Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt a 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk és ezzel újra megkezdődnek a diákmisék. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat!

• Ugyancsak vasárnap (szeptember 4.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, melyen továbbra is az isteni irgalmasságról elmélkedünk és ennek szellemében imádkozunk. Utána rózsafüzér titokcsere lesz.

• Mivel ebben az esztendőben Szt. Rozália emléknapja (szeptember 4.) vasárnapra esik nem lesz a Rozália-kápolnában szentmise.

Szombaton (szeptember 10.) lehetőség nyílik megismerkedni a ministránsokkal és mindazzal, hogy mit is jelent ministrálni, azaz szolgálni. Éppen ezért szeretettel hívunk és várunk minden fiút negyedik osztálytól felfelé délelőtt 9.00 órára a templomba egy játékos ismerkedőre. Kérem a Kedves Szülőket is, támogassák és buzdítsák gyermekeiket!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Már vannak jelentkezők. Szeptember közepén szeretném elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

• Szeptember 11-én (vasárnap), Kisboldogasszony ünnepéhez kapcsolódva, búcsúi szentmise lesz Bezenyén 10.00 órakor, melynek főcelebránsa és szónoka Ft. Nagy Károly c. apát, kanonok, a veszprémi székesegyház plébánosa.

• Ugyancsak szeptember 10-11-én van a Kálnoki Szűzanya búcsúja. Szeptember 10-én (szombat) este 19.00 órakor a szentmisét Vlaj Márk mosoni káplán atya mutatja be, másnap (vasárnap) pedig 11 órakor az ünnepi szentmise főcelebránsa Dékány Árpád Sixtus O.Cist, zirci apát. Bővebb program a hirdetőtáblán olvasható.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!