SZENTMISÉK RENDJE 2016. augusztus 28 - szeptember 4.

2016. augusztus 27. (szombat) 14:41

† József édesapáért

† Anna és László szülőkért és † hozzátartozókért

Takács Nóra Mária és Takács Dániel András keresztelője

† Jutka és Marietta barátnőkért

Keresztelő Szt. János vértanúsága, E.

Dr. Sipos Árpádné Valéria temetése (régi)

Tóth Károly József temetése (régi)

Vikol család † tagjaiért

† Dezső férj, édesapa, nagyapáért

SZENTÓRA

papi és szerzetesi hivatásokért

Lengyel Béla Gábor – Babai Renáta házasság.

GYÓNTATÁS

† Eszter és Ferenc családtagokért

Czank András – Szederkényi Judit házasság.

† Ilona és Lajos szülők, nagyszülőkért

Abonyi család † tagjaiért

pro populo – VENI SANCTE

† Teréz édesanya, nagymamáért és † nagyszülőkért

Kató Emili és Dezső Natália keresztelője

SZENTÓRA

† Róbert férj, édesapa, nagyapáért és Varga család † tagjaiért

Csütörtökön, elsőcsütörtök lévén, 17.00 órakor megtartjuk szokásos szentségimádási óránkat papi és szerzetesi hivatásokért, majd szentmisénket is erre a szándékra ajánljuk fel. Soha ne szűnjünk meg imádkozni erre szándékra, mert egy évtizeden belül a negyedével fog csökkeni a papság száma egyházmegyénkben és annak súlyos következményei lesznek.

• Pénteken elsőpéntek. A szentmise előtt 17.15-kor bűnbánati liturgiát végzünk, majd gyónási lehetőséget biztosítunk egészen a szentmise kezdetéig. Használjuk ki ezt a lehetőséget!

Vasárnap (szeptember 4.) az iskolai év kezdetéhez kapcsolódva a Szentlélek Úristen segítségét kérjük, hogy világosítsa meg a tanulók értelmét, adjon nekik bölcsességet, kitartást a jó eredmények eléréséhez. A Szentlélek hívó VENI SANCTE himnuszt a 9 órakor kezdődő szentmisében imádkozzuk és ezzel újra megkezdődnek a diákmisék. Minden diákot szeretettel hívok és várok, különösen a hittanosokat!

• Ugyancsak vasárnap (szeptember 4.), elsővasárnap lévén, 15.00 órakor szentségimádási órát tartunk templomunkban, melyen továbbra is az isteni irgalmasságról elmélkedünk és ennek szellemében imádkozunk. Utána rózsafüzért titokcsere lesz.

• Mivel ebben az esztendőben Szt. Rozália emléknapja (szeptember 4.) vasárnapra esik nem lesz a Rozália-kápolnában szentmise.

• Az előttünk álló héten minden hozzánk tartozó iskolában egy szülőknek szóló levelet és jelentkezési lapot osztunk szét a hitoktatással kapcsolatban minden gyermeknek. Kérem, buzdítsanak minden szülőt, hogy a hitoktatást választva biztosítsák gyermekük keresztény nevelését, melyre a gyermek megkeresztelésekor ígéretet tettek. Miután egészen a nyolcadik osztályig minden iskolában biztosítva van a hitoktatás és kötelezően választható, ezért csak azok részesülhetnek a bérmálás szentségében, akik mindvégig hittanra jártak!

• Olyan egyetemistáknak, illetve felnőtteknek indítunk felkészítő tanfolyamot (katekumenátus), akiket nem kereszteltek meg gyermekkorukban vagy nem voltak elsőáldozók, illetve bérmálkozók. A tanfolyamról, szentségi felkészítőről a plébánián lehet érdeklődni, illetve a szentmisék előtt és után itt a templomban. Már vannak jelentkezők. Szeptember közepén szeretném elindítani a kurzust. Buzdítok minden érintettet, hogy éljen a lehetőséggel! Leginkább a házasságkötéshez és különösen keresztszülőség vállalásához van szükség a szentségek pótlására.

Irgalmas Istenünk áldása kísérje mindannyiunk életét és jövő heti munkáját!